Poprzedni artykuł: 8 hitów z międzysezonowych wyprzedaży, których nie możesz przegapić Następny artykuł: Najmodniesze buty. 10 modeli prosto z wybiegów

Świat mody wita profesjonalnego modela plus size! Ma szansę na karierę?

Moda, , tagi: plus size, modelki plus size
W modzie damskiej coraz więcej mówi się o różnorodności oraz nowych kanonach kobiecości. Obszar mody męskiej do tej pory nie doczekał się podobnej dyskusji. Rozpoczyna ją pojawienie się w agencji IMG Models pierwszego, profesjonalnego modela plus size. Czy Zach Miko ma szansę zrewolucjonizować postrzeganie męskiego ideału piękna?

Rok 2015 moglibyśmy bez wahania nazwać rokiem dominacji modelek plus-size. Co rusz zostawały one twarzami kampanii znanych marek, pojawiały się w wielu pokazach, a na okładkach zastępowały standardowe modelki. Obecnie pojawianie się w modzie modelek plus-size nikogo już nie dziwi i nie przyciąga już tak dużej uwagi. Świat mody otwiera się zatem na dotąd niedostrzeganych modeli plus-size.

Świat mody a modele plus-size

Jedna z największych agencji modelek i modeli – IMG Models ogłosiła właśnie utworzenie nowej sekcji modeli plus-size. Agencja co prawda nie używa tego sformułowania, a zastępuje je słowem „Brawn”, które ma określać mężczyzn silnych, pewnych siebie i muskularnych. Jak  tłumaczą swoją decyzję przedstawiciele agencji – „Każdy z nas chce podążać za modą i dobrze wyglądać. Dlatego też musimy wprowadzać coraz więcej opcji”.

Pierwszy model plus size

Pierwszym modelem, który podpisał kontrakt z agencją był Zach Micho, do którego przylgnęło już określenie „pierwszego modela plus-size”. Nazywa się go już także męskim odpowiednikiem Ashley Graham, najpopularniejszej modelki o pełnych kształtach. Zach miał już szansę wystąpić w reklamie amerykańskiej sieci Target, co zapewniło mu dużą rozpoznawalność.

Zach ma niemal 2 metry wzrostu (dokładnie 198 cm), a jego waga to około 110 kilogramów. Dalece mu więc do mężczyzny otyłego, jest po prostu postawny i dobrze zbudowany. Odpowiadających mu wyglądem mężczyzn na świecie jest niezwykle wiele, a dotąd byli oni pomijani. Jak mówi model – „Obecnie nie dyktuje się już ludziom co jest piękne, a stawia się pytanie czym właściwie jest piękno. I właśnie to pytanie chciałbym wprowadzić do mody męskiej.”

Czy Zach Miko ma szansę na wielką karierę w świecie mody?

 

   

Zdjęcia: Instagram @zachmiko

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

25 marca 2019, 17:07

Zobacz także

Nasze propozycje