Poprzedni artykuł: W Biedronce pojawi się kolekcja plażowa znanej marki. Ceny będą bardzo... Następny artykuł: To chyba najdziwniejszy kostium kąpielowy na świecie! Modny czy wulgar...

Znana sieciówka wycofuje ze sprzedaży trujące buty! Sprawdźcie, czy nie macie ich w domu

Moda, , tagi: sandały, Tchibo
Sprawdźcie, czy je kupiliście! Możecie zażądać zwrotu pieniędzy.

Tchibo wycofuje ze sprzedaży część swoich sztandarowych produktów! Jak informuje producent - z rynku zostaną wycofane skórzane sandały zawierające silnie trujące substancje.

Tchibo wycofuje skórzane sandały

Tchibo to nie tylko pyszna, aromatyczna kawa, ale także sieciówka, w której możemy znaleźć gadżety do domu i ogrodu, a także kolekcje damskich, męskich i dziecięcych ubrań. Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu, Tchibo wycofuje ze sprzedaży skórzane sandały trekkingowe, w których skóra użyty w wierzchniej części podeszwy nie spełnia wymogów jakościowych. Okazuje się, że w materiale użytym do produkcji podeszy butów wykryto obecność chromu VI.

W przypadku kontaktu skóry człowieka ze skórą podeszwy związek ten może powodować reakcję alergiczną – czytamy w oficjalnym oświadczeniu producenta. Aby wykluczyć jakiekolwiek zagrożenie, wzywamy Państwa do zwrotu sandałów trekkingowych do nas – czytamy w dalszej części.

Tchibo podkreśla, że od 2014 r. do wyrobu ich produktów dozwolona jest jedynie skóra garbowana bez udziału chromu. Obecnie producent jest w trakcie ustalania, dlaczego po 2014 r. do obiegu trafiły produkty zawierające chrom VI, który występuje także w klejach, zapałkach, farbach chromowanych, środkach wybielających i piorących, czy też rubinowych łożyskach zegarów.

Przeczytaj także: Te buty uwielbiają polskie celebrytki. Są wyjątkowo... paskudne

Jakie partie butów zostaną wycofane?

Jak podkreśla producent, o zadośćuczynienie będą mogły ubiegać się wyłącznie osoby, które zakupiły produkty pochodzące z wybranych partii:

  • Sprzedaż internetowa od: 21.05.2019r.
  • Sprzedaż w sklepach Tchibo od:27.05.2019r.
  • Numery artykułu: 372069 do 372073
  • Numer zamówienia: 100619

Wszyscy, którzy zakupili wycofany produkt, proszeni są o kontakt z infolinią pod numerem: 00 800 433 266 88, pocztą elektroniczną: service@tchibo.pl, lub sprzedawcami w sklepach stacjonarnych. Wszyscy klienci odsyłający wadliwy produkt otrzymają także zwrot kosztów przesyłki po przedłożeniu dowodu opłaty pocztowe.

Zdjęcie: Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 lipca 2019, 05:17

Nasze propozycje