Poprzedni artykuł: Niezwykłe zdobienia i idealne fasony - suknie ślubne Marchesa zachwyca... Następny artykuł: 10 najlepszych stylizacji gwiazd na rozdaniu Złotych Globów

3 sprawdzone triki na wygodniejsze obcasy

Moda, , tagi: szpilki, jak dobrze wyglądać, wygodne szpilki
Szpilki - wszystkie kochamy je przymierzać, ale po kilku godzinach z nimi na nogach zaczynamy je mocno nienawidzić. Jak sprawić, by chodzenie na wysokich obcasach było wygodniejsze? Oto 3 popularne i sprawdzone triki!

zdjęcie: lavitamia.ru

#1 Trik z plastrami

To prawdopodobnie najbardziej rozpowszechniony sposób ułatwiający chodzenie na wysokich obcasach. Wystarczy, że trzeci i czwarty palec u stopy (licząc od największego) owiniesz zwykłym plastrem bez opatrunku, a ból związany z chodzeniem na szpilkach powinien być zdecydowanie mniej wyczuwalny. Jak to działa? To pomiędzy wspomnianymi palcami znajduje się bardzo wrażliwe podczas chodzenia na wysokich butach rozgałęzienie nerwu - kiedy skleisz palce plastrem nacisk na nerw się zmniejszy, a co za tym idzie chodzenie na szpilkach prawdopodobnie okaże się o wiele przyjemniejsze!

#2 Trik z watą 

Ten sposób idealnie sprawdzi się przede wszystkim na spadające, odrobinę za duże buty - wystarczy, że w czubki szpilek włożysz odrobinę zwiniętej waty lub wacik kosmetyczny, a buty powinny przestać zsuwać się ze stopy. Dzięki temu trikowi ponadto stworzymy miękką przestrzeń pomiędzy palcami, a czubkiem buta co znacznie podniesie komfort noszenia szpilek.

#3 Trik z wazeliną

Wazelina to świetny sposób na uniknięcie bolesnego pocierania pomiędzy stopą a twardymi butami. Kilka minut przed nałożeniem szpilek należy posmarować nią najbardziej narażone na obtarcia miejsca - pięty, kości wzdłuż palców oraz kostki. Dzięki temu unikniemy bolesnych pęcherzy i podrażnień.

Sprawdź również 5 błędów, które często popełniamy podczas zakupu butów!

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

26 marca 2019, 01:17

Zobacz także

Nasze propozycje