Poprzedni artykuł: Kinga Rusin uwielbia drogie torebki. Tym razem wybrała model za... pon... Następny artykuł: Małgorzata Rozenek-Majdan w najmodniejszej kurtce sezonu! I to z sieci...

Dlaczego nie każda z nas może nosić dżinsy? Powód jest... zaskakujący

Moda, , tagi: spodnie dżinsowe
To niestety złe wiadomości dla wszystkich kobiet, które uwielbiają nosić dżinsy. Najnowsze badania pokazały, że te spodnie mamy wyrzucić ze swojej szafy w wieku 53 lat. Dlaczego?!

Badania zostały przeprowadzone na życzenie firmy kurierskiej Collect Plus. Wynika z nich, że mając 53 lata na karku powinnyśmy porzucić szukanie idealnej pary. Według naukowców zajmuje nam to za dużo czasu, pochłania ogromne pokłady energii, a nawet niepotrzebnie stresuje, doprowadzając często do łez niejedną kobietę. Musimy przyznać, że te argumenty są dla nas po prostu... dziwne!

Źródło: Pinterest

Jak widać, istnieje błędne przekonanie o tym, że dżinsowe spodnie są zarezerwowane tylko dla młodszej generacji. A przecież wiele kobiet po 50. ma równie piękną figurę, co o wiele młodsze od nich. Poza tym dżinsy wyglądają dobrze na każdym – bez względu na rozmiar, wiek i płeć. Trzeba tylko je odpowiednio dobrać do swojej figury. Obecnie jest to tak uniwersalny materiał, że pasuje do każdego stylu. Śmiemy twierdzić, że nawet odejmuje lat :).

Zobacz także: Jakie są najmodniejsze dżinsy tej jesieni? Będziesz zaskoczona!

Jednak brytyjskie badania na temat dżinsów, mimo tej małej wpadki z ograniczeniem wieku, są bardzo interesujące. Przedstawiają preferencje kobiet, a także ich zwyczaje podczas robienia dżinsowych zakupów. Ciekawe jesteśmy, ile z Was, Wizażanek, ma podobne przemyślenia na ten temat :).

Jak kobiety kupują spodnie?

W tych badaniach możemy przeczytać o typowych nawykach zakupowych kobiet. Okazuje się, że znalezienie perfekcyjnych dżinsów zajmuje nam nawet pięć dni. Za każdym razem przymierzamy średnio trzy pary. Tylko jedna na dziesięć kobiet zabiera do przymierzalni sześć lub więcej.

Źródło: Pinterest

Za jedną parę spodni płacimy około 33 funtów, czyli mniej więcej 160 zł. Nie wliczając w to oczywiście ukrytych kosztów, jak płacenie za parking i podróż. W trakcie badań 24 procent kobiet przyznało, że nigdy nie uda im się znaleźć idealnych dżinsów, a 29 procent pań kompletnie poddało się i przestało nawet szukać.

Zobacz także:Dlaczego nie powinnaś prać dżinsów?

Wykazano również, że sześć procent kobiet przeżywa ogromny stres podczas zakupu odpowiedniej pary spodni. A to potrafi nas często doprowadzić nawet do płaczu! Zwykle mija około trzech lat zanim znowu wybieramy się na zakupy i szukamy kolejnej, idealnej pary spodni. Tylko dla 18 procent kobiet ten czas wydłuża się do pięciu lat. 

A wy jak kupujecie dżinsy? I czy uważacie, że jest wiek, w którym już nie przystoi ich nosić? 

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 marca 2019, 10:56

Zobacz także

Nasze propozycje