Poprzedni artykuł: Damska i męska moda na przestrzeni lat. Jak wypadają w porówaniu? Następny artykuł: Duet Dolce&Gabbana zaprojektował kolekcję... hidżabów

5 błędów, które popełniamy podczas zakupów na wyprzedażach

Moda, , tagi: wyprzedaże, zakupy, błędy stylizacyjne
Wyprzedaże - czas, który równie dobrze może oznaczać znalezienie perełek w niskich cenach, a także... szereg nietrafionych zakupów. Jak nie wpaść w wyprzedażowy szał? Oto 5 podstawowych błędów, których powinnyśmy unikać.

wyprzedaż

Kupujesz rzecz w innym rozmiarze niż zazwyczaj nosisz

„Ta bluzka mogłaby być mniejsza, ale w sumie trochę za duża też może być – biorę!” – zdarzyło Wam się pomyśleć w ten sposób? Jesteśmy pewne, że tak. Przecież brak naszego rozmiaru to najczęstszy problem na wyprzedażach. Ale warto wtedy zwyczajnie zrezygnować z zakupu, niż dobierać rzeczy na siłę. Jeśli nie jesteśmy przekonane do tego, jak dana rzecz na nas leży już w przymierzalni, prawdopodobnie będziemy czuły się w niej nieswojo i mało pewne siebie. W konsekwencji taka rzecz leży zapomniana w szafie, a jej widok budzi w nas jedynie frustrację.  

Kupujesz ubrania bez przymierzania

Ogromne kolejki podczas wyprzedaży sprawiają, że bardzo często zniechęcone od razu kierujemy się do kasy bez większego zastanowienia. Uznajemy, że wybraną rzecz przymierzymy w domu, a jeśli coś będzie nie tak - po prostu oddamy. I tu właśnie pojawia się problem – nawet jeśli to nieudany zakup najczęściej machamy ręką, bo nie chce nam się bawić w zwroty i szukanie paragonu…

Stawiasz na ilość ubrań, a nie na jakość

Przyznajcie – pewnie niejeden raz zdarzyło się dosłownie obkupić się podczas przecen, a spośród zakupionych rzeczy większość okazała się być nieprzydatna. Często popadamy w wyprzedażowy szał, kupujemy dużo tanich ubrań, a za podobną kwotę mogłybyśmy kupić kilka naprawdę niezbędnych rzeczy wysokiej jakości. Szczególnie na wyprzedażach warto kupować ubrania i dodatki dobre gatunkowo – skórzane torby i buty, wełniane płaszcze czy kaszmirowe swetry.

Sięgasz po rzecz, która podoba Ci się tylko ze względu na niską cenę

Jeśli decydujemy się na zakup tylko ze względu na cenę, a ubranie właściwie średnio nam się podoba, powinnyśmy w porę zrezygnować. W przeciwnym razie nasza szafa będzie składała się głównie z tanich rzeczy, których nie lubimy, a nie z tych przydatnych i wymarzonych. Przed zakupem rzeczy po dużej obniżce zawsze lepiej zastanowić się czy nie wydamy tych pieniędzy lepiej, kiedy odłożymy je na zakup czegoś naprawdę wyjątkowego.

Nie oglądasz dokładnie rzeczy, z którą idziesz do kasy

Wszystkie doskonale znamy obraz sklepów podczas wyprzedaży – rozciągnięte swetry na wieszakach, sterty rozrzuconych wszędzie ubrań i co rusz jakaś rzecz na podłodze. Bardzo łatwo natknąć się wtedy na ubrania z ukrytymi wadami – dziurkami, zaciągnięciami, plamami po podkładzie czy z przerwanymi szwami. Pochopne zakupy nigdy nie wychodzą na dobre, a podczas wyprzedaży szczególnie.

Sprawdźcie również nasz przewodnik po trwających wyprzedażach!

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 sierpnia 2019, 19:36

Nasze propozycje