Poprzedni artykuł: TREND: Torebki w wersji mini. Wybieramy najładniejsze do 100 zł Następny artykuł: Zmysłowa Marcelina Zawadzka w jesienno-zimowej kampanii bielizny Dalia

6 zasad ubioru, których możemy nauczyć się od najbardziej stylowych kobiet

Prawdziwe stylowe kobiety to nie tylko gwiazdy, ale też kobiety, które spotykamy na ulicy lub te z grona naszych znajomych. Jak udaje im się zawsze wyglądać niepowtarzalnie, nienagannie i zawsze przyciągać wzrok? Spróbowałyśmy zebrać podstawowe zasady stylu najlepiej ubranych kobiet, które znamy. Stylu, który należy pisać przez duże S. Nie wiemy czy można się go nauczyć, ale na tych wyznacznikach z pewnością warto się wzorować.
ikony stylu

Potrafią znaleźć coś stylowego dosłownie w każdym sklepie

Pamiętam wiele sytuacji, kiedy na koleżance lub znajomej zobaczyłam genialną rzecz i musiałam dowiedzieć się gdzie ją kupiła. Odpowiedź zazwyczaj zaskakiwała – spodziewałam się nazwy designerskiego sklepu, a okazywało się, że to niezbyt popularna sieciówka. Każda z nas z pewnością ma choćby kilka sklepów, do których nie zagląda dosłownie nigdy. A jak widać - to błąd. Kobiety, które mają świetny styl najczęściej omijają z daleka najpopularniejsze sieciówki, a w zamian zaglądają do niekoniecznie rozpoznawalnych sklepów, w których odnajdują prawdziwe perełki. Najczęściej nie boją się nawet sklepów kojarzonych z tandetą lub mających złe opinie – nawet tam potrafią wyszukać coś naprawdę spektakularnego.

Nazwa marki nie jest dla nich najważniejsza

Pewnie znacie wiele osób nawet w gronie swoich znajomych, dla których podstawowym wyznacznikiem ubioru jest nazwa marki (najlepiej bijąca po oczach i widoczna z daleka). I czy rzeczywiście dzięki temu wyglądają dobrze? Niestety najczęściej nie. Stylowe kobiety najczęściej unikają eksponowania nazwy marki, a w szczególności tych, które w danym czasie noszą dosłownie wszyscy. Bardzo dobrze wiedzą, że dobra jakości i perfekcyjne wykończenie ubrań nie zawsze idą parze z wygórowaną ceną i popularnością marki. Kupują coś dlatego, że dana rzecz im się podoba, a nie dlatego, że warto mieć coś od danego projektanta. Z pewnością można uczyć się od nich odporności na magię marki.

ikony stylu

Nigdy nie wyglądają na przestylizowane lub przebrane

Sprawianie wrażenia „wystrojonej” zaraz po „wulgarnej” to chyba najgorsze co można powiedzieć o wyglądzie kobiety. Zapewne nie jeden raz widziałyście kobiety, które przed wyjściem z domu starały się tak bardzo, że w konsekwencji… wyglądały raczej śmiesznie niż ładnie. Naprawdę stylowe kobiety dobrze wiedzą, że mniej zawsze znaczy więcej.  Lepiej być zawsze mniej zrobioną, niż przestylizowaną.

Zawsze unikają powtarzalności i nikogo nie kopiują

Kobiety na ulicy wyglądające niczym ruchome manekiny ze sklepów to bardzo częsty widok. Niestety kopiowanie 1:1 stylizacji ze sklepowych wystaw rzadko kiedy gwarantuje efektowny wygląd. Dobrze wiedzą o tym kobiety, które mają własny styl – unikają powtarzalności w stylizacjach, a ubrania starają się łączyć na swój sposób. Dzięki temu – trudno także podrobić ich własny styl. Sama znam kilka kobiet, które nigdy nie założą tego co staje się modne i to właśnie dzięki temu zawsze wyglądają oryginalnie i ciekawie.

ikony stylu

Nie koncentrują się na trendach

Stylowe kobiety najczęściej pozostają poza obowiązującymi trendami. Oczywiście nie znaczy to, że są wobec nich zupełnie obojętne – zazwyczaj starają się przemycić do stylizacji kilka trendów, ale dostosowują je do swojego stylu. Weźmy jako przykład styl Keiry Knightley , Alexy Chung czy Mirandy Kerr – zawsze wyglądają modnie, ale jednocześnie pozostają poza trendami, dzięki czemu ich styl jest bardzo konsekwentny.

Podstawą stylizacji jest u nich pewność siebie

Niejednokrotnie pewnie słyszałyście o tym, że ubrania trzeba „umieć nosić”. I jest w tym wiele prawdy. Przykładowo - zauważyłyście, że kobiety, które sprawiają wrażenie bardzo pewnych siebie zazwyczaj we wszystkim wyglądają fenomenalnie? Nawet zupełnie zwyczajne ubrania noszone z odpowiednią śmiałością prezentują się na nich wyjątkowo i przyciągają wzrok. Kiedy stworzyłam sobie małą listę moich najbardziej stylowych koleżanek, szybko zauważyłam, że większość z nich znalazła się na niej nie ze względu na wyjątkowe ubrania, ale swobodę i pewność z jaką je noszą.

Zobacz również - 6 rzeczy, dzięki którym będziesz prezentować się atrakcyjniej

Czym jeszcze według Was charakteryzują się PRAWDZIWIE stylowe kobiety?

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 kwietnia 2019, 23:03

Zobacz także

Nasze propozycje