Poprzedni artykuł: Trendy: biżuteria jesień-zima 2011/12 Następny artykuł: Hit sezonu jesień-zima 2011/12: kołnierzyk

Hit sezonu jesień-zima 2011/12: baskinka

Wraz z modą na retro, do łask projektantów powróciła baskinka. Chcesz dodać sobie odrobinę kobiecych krągłości? To trend idealny dla ciebie!

trendy baskinka

Dla niewtajemniczonych: baskinka to rozkloszowany, falujący wokół bioder pas materiału, doszyty do dolnej krawędzi bluzki, paska spódnicy lub sukienki w okolicy talii. Od fantazji projektanta zależy jej długość, ale najczęściej wynosi ona od kilku do kilkunastu centymetrów. Dzięki rozkloszowaniu i dość sztywnej formie, wspaniale kształtuje sylwetkę klepsydry – wyszczupla talię i nadaje zmysłowy kształt biodrom (polecamy zwłaszcza dziewczynom o chłopięcej figurze!).

trendy baskinka

Ubrania z baskinką były niezwykle popularne w latach 80. Pamiętacie stroje z serialu "Dallas" czy „Dynastia”? Wszystkie elegantki z Alexis Carrington na czele kusiły idealnym wcięciem w talii nosząc sukienki zdobione tym elementem. Po trzydziestu latach baskinki wróciły na wybiegi w kolekcjach największych projektantów. Jest to jeden z bardziej widocznych i spektakularnych trendów. Baskinki znajdziemy między innymi w kolekcjach Diora, Zaca Posena, Elie Saab, Proenzy Schouler, Stelli McCartney i Marca Jacobsa. Nie mogło ich również zabraknąć w kolekcjach popularnych sklepów.

trendy baskinka

(1) Elisabetta Franchi, (2) Rina Cossack, (3) Wallis, (4) Bobi, (5) Bialcon, (6) Troll, (7) Elisabetta Franchi

zdjęcia: Imax Tree

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 stycznia 2019, 00:46

Zobacz także

Nasze propozycje