Poprzedni artykuł: Oto najwygodniejsze buty na obcasie na świecie. Niestety są także wyją... Następny artykuł: Dekolt Jennifer Lawrence wywołał burzę. Aktorka odpowiada: 'to nie fem...

Czegoś takiego jeszcze nie było. Na pokazie Gucci modelki zamiast torebek nosiły... ludzkie głowy

Moda, , tagi: pokaz mody, Gucci
Na pokazie kolekcji Gucci jesień-zima 2017/2018 ubrania zeszły na drugi plan. Wszystko dlatego, że modele zamiast torebek na wybiegu trzymały... ludzkie głowy, smoki i kameleony.

Alessandro Michele, dyrektor kreatywny domu mody Gucci do tej pory nie uchodził za jednego z naczelnych prowokatorów branży mody. Można było tak mówić o Ricku Owensie, który na wybiegu lubi pokazywać m.in. modeli bez bielizny. O Michele nie mówiło się jednak w kontekście kontrowersji, a raczej za sprawą nowego kierunku, który obrał dla domu mody Gucci. Gucci za czasów Michele to romantyzm, fascynacja przeszłością i wszystkim co kojarzy się z estetyką vintage.

Michele na czele domu mody stanął na początku 2015 roku i od tamtego czasu to właśnie na pokazy Gucci czeka cała branża. Projektant na trwającym właśnie Milan Fashion Week ponownie wzniósł się na wyżyny kreatywności i na wybiegu zaprezentował coś, czego nie spodziewał się nikt. Otóż na wybiegu modele i modelki nosiły podobizny własnych głów. Bardzo realistyczne podobizny.

Oprócz torebek na wybiegu pojawiły się także smoki - ponownie wyglądające nieprawdopodobnie realistycznie, fascynująco i w pewnym sensie magicznie. Niektórzy modele na rękach trzymali także... kameleony, a jedna z modelek miała domalowane trzecie oko.

Pokaz Gucci - jesień-zima 2017/2018

Na pokazie Gucci oprócz ludzkich głów oraz smoków zaskakiwała także sama sceneria. Wybieg przypominał bowiem salę operacyjną, a miejsca dla gości - poczekalnię w przychodni. Takie otoczenie nie było przypadkowe:

Koncepcja odzwierciedla pracę projektanta - akt wycinania, łączenia, rekonstrukcji materiałów i tkanin, który nadaje im nowy wygląd, tożsamość - czytamy na Instagramie marki.

Ze względu na niestandardowe dodatki trzymane przez modeli, same ubrania zeszły na drugi plan, ale wcale tak być nie powinno. Kolekcja jak zawsze zachwycała, a na wybiegu można było zauważyć elementy charakterystyczne dla Alessandro Michele - kwiatowe i egzotyczne printy, połączenia odważnych kolorów oraz biżuteryjne zdobienia na swetrach czy butach. O tej kolekcji będzie się mówić z pewnością jeszcze przez długi czas. I to nie tylko za sprawą głów, smoków czy jaszczurek.

Zobacz także: Sensacja na londyńskim Tygodniu Mody. Obok Anny Wintour usiadła...  królowa Elżbieta!

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 marca 2019, 08:02

Zobacz także

Nasze propozycje