Poprzedni artykuł: HITY z letnich wyprzedaży. Za te ubrania i dodatki nie zapłacisz więce... Następny artykuł: Melania Trump i Agata Duda kochają różowy! Zobaczcie, jak wyglądały na...

Nie panama i nie z dużym rondem... Boater to najmodniejszy kapelusz tego lata

Moda, , tagi: kapelusz, kapelusz na lato
Tegoroczny symbol wakacji? My nie mamy wątpliwości - to ulubiony dodatek gwiazd i blogerek, czyli kapelusz boater!

Kapelusz typu boater to hit lata 2017! Na pewno doskonale kojarzycie charakterystyczny kapelusz ze ściętą główką i dość wąskim rondem, który ostatnio bardzo często możemy dostrzec w stylizacjach blogerek czy gwiazd. Wydaje się, że tego lata boater na dobre wyparł kapelusze z szerokim rondem oraz dotychczasowy symbol wakacji - kapelusze typu panama.

Kapelusz boater - hit na lato 2017

Kapelusz boater ma dość długą historię. Jego szczyt popularności przypada na przełom XIX i XX wieku, a w szczególności na początek XX wieku. Nazwa boater pochodzi od angielskiego słowa "boat", czyli łódka. Nawiązanie do łódki nie jest przypadkowe, bo dawniej tego rodzaju słomkowe kapelusze były noszone głównie latem podczas żeglowania lub pływania łódką. Kapelusz nazywany jest także często kanotierem od francuskiego słowa "canotier" (wioślarz). Omawiane kapelusze początkowo wybierali je głównie mężczyźni, ale z czasem zaczęły sięgać po nie także kobiety (m.in. Coco Chanel i jej pierwsze klientki).
Po pewnym czasie kapelusz boater stracił na popularności, ale w tym sezonie powrócił w nowej wersji i przede wszystkim - do mody damskiej. Nadal ma ściętą główkę, ale rondo jest zdecydowanie szersze, a sam kapelusz powinien być urozmaicony czarną tasiemką. To właśnie boater w takiej wersji jest najbardziej pożądany.

Modne słomiane kapelusze na lato 2017

Słomiane kapelusze typu boater obecnie przeżywają rozkwit popularności. Często sięgają po nie blogerki oraz wiele gwiazd. Kapelusz boater nosi m.in. Marina Łuczenko-Szczęsna. Piosenkarka wybrała model marki Lack of Colours, która cieszy się ogromnym powodzeniem na Instagramie.

Kapelusz boater - dla kogo?

Kapelusz typu boater jest dość uniwersalny - korzystnie powinny wyglądać w nim wszystkie kształty twarzy. Uważać na niego powinny jedynie kobiety o okrągłej lub kwadratowej budowie twarzy, gdyż ścięta główka może sprawić, że twarz będzie wyglądać na jeszcze krótszą i węższą. Aby zniwelować ten efekt wystarczy przykładowo rozpuścić włosy. Zdecydujecie się na ten kapelusz w tym sezonie? :)

Zobacz także: Kup na wyprzedaży, noś jesienią! Te ubrania i dodatki będą hitem kolejnego sezonu

Najlepsze samoopalacze do ciała z KWC:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 stycznia 2019, 15:49

Zobacz także

Nasze propozycje