Poprzedni artykuł: Szukasz ładnego kompletu bielizny? W Biedronce są tańsze niż na wyprze... Następny artykuł: Tak tanich kurtek w Lidlu jeszcze nie było. Są naprawdę ładne!

Dlaczego księżna Kate i Meghan zawsze noszą torebki w lewej ręce?

Zauważyłyście, że księżne Kate i Meghan zawsze trzymają torebki w lewej ręce? Nie jest to przypadek...

W stylizacjach księżnych z brytyjskiej rodziny królewskiej nic nigdy nie jest przypadkowe. Zarówno Kate, jak i Meghan obowiązuje szereg zasad, których muszą przestrzegać - dotyczy to nie tylko rodzaju ubrań i dodatków, ale także sposobu ich noszenia. Okazuje się, że księżne mają nakaz noszenia małych torebek (najczęściej kopertówek) wyłącznie w lewej ręce. Z czego wynika ten dziwny nakaz? Wytłumaczenie jest bardzo oczywiste.

Kate i Meghan - dlaczego noszą torebki

Kate Middleton i Meghan Markle zawsze zobaczymy z torebką w lewej ręce z bardzo banalnego powodu. Księżne podczas oficjalnych spotkań muszą zawsze mieć wolną rękę, aby zawsze być gotową do przywitania się z gośćmi. Poza tym księżne bardzo często machają do zebranych gości głównie prawą ręką. Gdyby Kate lub Meghan nosiły torebkę w prawej dłoni musiałyby przekładać ją do lewej, aby móc podać rękę, a taki gest uznawany jest za nieelegancki. Aby tego uniknąć torebkę noszą po prostu w lewej dłoni.

Nakaz noszenia torebki w lewej ręce w rozmowie z Cosmopolitan.com tłumaczyła specjalistka od dworskiej etykiety Myka Meier.

W momencie wejścia do pokoju lub przybycia na event księżnej trzymają torebkę w lewej ręce, dzięki czemu prawda zostaje gotowa do przywitania się i uścisku ręki - wyjaśnia Myka Meier.

Nie tylko Meghan i Kate stosują się do tego nakazu. Przestrzegała go zawsze także księżna Diana.

Zobacz także: Meghan Markle przyłapana incognito. Prywatnie księżna nosi... podarte dżinsy z H&M

zdjęcia: ONS

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 kwietnia 2019, 09:03

Zobacz także

Nasze propozycje