Poprzedni artykuł: Po świąteczny sweter idź do Biedronki! Tanie i megaurocze Następny artykuł: Dziwaczne stylizacje na pokazie Dawida Wolińskiego. Najgorsza? Niespod...

Znamy kolor roku 2019 według Pantone! Miejsce fioletu już niedługo zajmie...

Lubicie koral? Jeśli tak macie duży powód do zadowolenia - w 2019 roku będziemy widzieć go wszędzie.

W 2018 roku najmodniejszym kolorem według prestiżowego Instytutu Pantone był "ultra violet". Kolor rzeczywiście był widoczny w modzie oraz urodzie, ale Pantone już wytypował dla niego godne zastępstwo. Za kolor roku 2019 uznano PANTONE 16-1546 "living coral" - żywe połączenie brzoskwini i złota, które napawa optymizmem, energią, uśmiechem. Po dość mrocznym fiolecie, w 2019 r. czeka nas miła odmiana.

Najmodniejszy kolor na 2019 rok - koralowy

Wybór barwy "living coral" nie był przypadkowy - ma on zwracać uwagę na palącą potrzebę ochrony środowiska naturalnego, a w szczególności raf koralowych. Firma ponadto tłumaczy, że w obecnym świecie jesteśmy otoczeni technologią, przez co zapominamy o prawdziwym życiu. Żywy koral ma nam przypominać o świecie poza mediami społecznościowymi - pełnym optymizmu, szczęścia, prawdziwych kontaktów towarzyskich.

Instytut Pantone kolor roku wybiera już od 1999 roku. W poprzednich latach był to fiolet, ostra zieleń oraz pastelowe odcienie. Wszystko wskazuje na to, że koral w 2019 r. rzeczywiście ma szansę się przyjąć - większości osób jest w nim do twarzy, a oprócz ubrań możemy nosić go na ustach, paznokciach, a także na włosach (koralowe włosy były już hitem Instagarama w 2017 roku).

Zobacz także: Na ten sweter czeka w kolejce... 30 tysięcy osób. Piękny?

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

26 maja 2019, 02:02

Zobacz także

Nasze propozycje