Poprzedni artykuł: Już niedługo w Lidlu walentynkowa kolekcja bielizny. Trudno się w niej... Następny artykuł: Już nie koszyczki. Tej wiosny modne będę zupełnie inne torebki

Zara ma nowe logo! Internauci już się z niego śmieją

Moda, , tagi: Zara
O Zarze znów huczy cały internet. Tym razem nie chodzi o wyjątkowo pożądane ubranie z sieciówki, ale o nowe logo, które stało się tematem... memów.

Zmiany logotypów, na które często decydują się domy mody lub marki odzieżowe, zazwyczaj wywołują spore zainteresowanie lub wręcz oburzenie wśród internautów. Ostatni przykład? Zmiana logo Celine i kontrowersyjne usunięcie akcentu nad literką "e". Nowy logotyp spotkał się masową krytyką, a internauci nawoływali do przywrócenia starego (fani domu mody dorysowywali nawet akcent markerami na reklamach wywieszonych na przystankach).

Nowe logo Zara

Teraz podobna fala krytyki spotkała Zarę, która po zaprezentowaniu nowego logo musiała zmierzyć się z niezadowoleniem klientek i śmiechem internautów.

Hiszpańska sieciówka właśnie zmieniła logotyp, ostatnio odświeżane na przełomie 2010 i 2011 roku. Tym razem literki w napisie "Zara" mocno nachodzą na siebie. Nowe logo zostało zaprezentowane równolegle z zapowiedzią wiosennej kampanii, a jego autorem jest Fabien Baron z agencji reklamowej Baron & Baron.

Zobacz także: Marcelina Zawadzka w megaseksownej sukience z Zary. W przecenie kosztuje... tylko 50 złotych!

Nowe logo Zary krytykowane przez internautów

Zwężone logo Zary szybko stało się tematem memów. Internauci dopatrują się w nim polskiego słowa "żaba" i krytykują pomysł nachodzących na siebie liter, a nawet tworzą symulacje przyszłych zmian logo.

"Serio Zara, o co do cholery chodzi? Zapomnieliście o spacjach!" - czytamy na Twitterze.

Na temat nowego logotypu Zary krytycznie wypowiadają się graficy, projektanci oraz blogerzy. W internecie właściwie nie da się znaleźć jakichkolwiek pochwał na temat nowej czcionki.

To najgorszy rodzaj czcionki, jaki widziałem od lat - skomentował niemiecki projektant Erik Spiekermann.

Współczuję tym literom, mają ciasno jak w tokijskim metrze :) - żartowała na swoim Insta Story polska blogerka i krytyczka mody Harel.

A co Wy myślicie o nowym logo Zary? Tym razem chyba nie jest to zmiana na lepsze...

Sprawdźcie też, jakie zmiany zaszły w polityce zwrotów Zalando. Sklep wypowiedział wojnę nieuczciwym klientkom!

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 kwietnia 2019, 09:14

Zobacz także

Nasze propozycje