Poprzedni artykuł: Trendy jesień-zima 2011/12: lśnienie Następny artykuł: Trendy: biżuteria jesień-zima 2011/12

Kurtki na jesień 2011/12: parki i budrysówki

Parki i budrysówki to wygodne, bezpretensjonalne kurtki (lub, jak kto woli, krótkie płaszczyki) idealnie chroniące przed deszczem i wiatrem. Na jesień doskonałe, a przy tym supermodne!

Historia budrysówek sięga II wojny światowej, kiedy to nosili je brytyjscy żołnierze. Po wojnie nadwyżki magazynowe sprzedano cywilom, którzy z miejsca docenili zalety tej wygodnej kurtki. I doceniają do dziś!

budrysówki

budrysówki: Jo No, United Bamboo, Y3

Budrysówka charakteryzuje się dużym doszywanym kapturem, wyraźnie stębnowanymi karczkami (z tyłu i z przodu), zapięciem w formie kołeczków wkładanych w pętelki oraz dużymi nakładanymi kieszeniami. Uszyta jest najczęściej z grubej, wełnianej tkaniny i sięga za pupę lub do kolan. Pasują do niej wełniane czapy, szale, grube rękawice i sportowe kozaki, a także elementy futrzane.

Parka to długa, sięgająca okolic kolan kurtka w stylu nieco militarnym (klasyczna jest w kolorze khaki) i unisexowym – świetnie pasuje tak kobietom jak i mężczyznom. Wykonana z nieprzemakalnego materiału, posiada kaptur (często obszyty futerkiem) i sznurki zbierające ją w kilku miejscach, stanowi więc świetną ochronę przed zimnem i deszczem.

parki

parki: Altuzarra, Jo No (przód i tył)

W tym sezonie parkę powinno się nosić do superkobiecych ciuszków, na przykład seksownych sukienek i butów na obcasach. Może być też uszyta z niestandardowego materiału i mieć ciekawą, asymetryczną linię.

Poniżej kilka budrysówek i parek z polskich sklepów.

parki i budrysówki

zdjęcia: Imax Tree

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

26 marca 2019, 01:13

Zobacz także

Nasze propozycje