Poprzedni artykuł: Naszyjniki celebrytki i chokery są już niemodne. Tego lata nosimy tylk... Następny artykuł: Suknia piękna, ale wszyscy i tak patrzyli na jej stopy. Wpadka gwiazdy...

Nie umiesz dobrać rozmiaru biustonosza? Pomoże ci w tym wzór, który sprawdza się u każdej kobiety

Moda, , tagi: bielizna, biustonosz
Macie problem z określeniem swojego rozmiaru biustu? Nie musicie korzystać z usług braffiterki - wystarczy, że chwycicie centymetr i skorzystacie z pewnego wzoru, a wszystko stanie się jasne.

Wiele z nas zapomina o tym, jak ważny jest właściwy dobór biustonosza. Kiedy nosimy ten źle dobrany, możemy spodziewać się zmian w więzadłach Coopera, co może powodować utratę elastyczności biustu. Jeśli nie możecie skorzystać z pomocy specjalistki od doboru biustonosza, skorzystajcie z prostego wzoru matematycznego, który pomaga określić prawidłowy rozmiar. Co będzie wam potrzebne? Jedynie centymetr.

Wzór na rozmiar biustonosza

Aby poznać swój rozmiar biustonosza musicie zmierzyć się w dwóch miejscach. Najpierw sprawdźcie, jaki macie obwód tułowia pod biustem, a później - obwód biustu w jego najszerszym miejscu. Następnie należy odjąć obwód tułowia od obwodu piersi. Liczba, którą uzyskacie oznacza kolejno:
1 - A

2 - B

3 - C

4 - D itd.

Do litery musicie oczywiście dodać też odwód biustu - nie bierzcie pod uwagę jednak tego, co zobaczyłyście na centymetrze. Od obwodu tułowia odejmijcie 5 centymetrów. Jeśli więc pod skorzystaniu ze wzoru wyszła wam litera C, a wasz obwód pod biustem to 80, to wasz idealny rozmiar to 75C. Pamiętajcie jednak, że marki bieliźniane stosują różną rozmiarówkę i najważniejsze zawsze jest przymierzanie.

Zobacz także: 5 błędów, które możesz popełniać podczas doboru biustonosza

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 lutego 2019, 08:16

Zobacz także

Nasze propozycje