Poprzedni artykuł: Mycie twarzy bez wody - czy to się sprawdza? Następny artykuł: Przetestowane przez Wizaż: zabieg dla zmęczonej, trądzikowej skóry

11 kosmetyków do bardzo suchej skóry, które pokochasz!

Masz skłonność do swędzącej i łuszczącej się skóry? Nie czekaj aż jesień nadejdzie i zobaczysz pierwsze objawy na swojej skórze! Działaj już teraz! Oto 11 kosmetyków, które są wybawieniem dla bardzo suchej i nieprzyjemnie ściągniętej skóry ciała

Bardzo sucha skóra  - przyczyny

Zbyt mała ilość lipidów oraz niedobór NMF, czyli naturalnego czynnika odpowiadającego za nawilżenie, to główne przyczyny odpowiadające za suchą skórę.

Główne czynniki sprzyjające suchości skóry:

  • Nadmierne opalanie – promienie słoneczne przyśpieszają parowanie wody z naskórka
  • Nieodpowiednia pielęgnacja – brak nawilżania i odżywiania skóry, a także dobór nieodpowiednich kosmetyków z substancjami, które dodatkowo wysuszają skórę.
  • Klimatyzacja oraz ogrzewanie – suche powietrze odwadnia naszą skórę, dlatego warto rozsądnie używać klimatyzatora i nie włączać kaloryferów na pełną moc.
  • Bardzo gorące kąpiele
  • Niska wilgotność – podczas bardzo upalnych lub mroźnych dni; warto mieć w domu dobry nawilżacz powietrza.
  • Wiek – wraz z wiekiem ubywa lipidów w naszej skórze

Czasem bardzo sucha skóra na ciele towarzyszy różnym chorobom – cukrzycy, atopowemu zapaleniu skóry, łuszczycy, nadczynności tarczycy.

Bardzo sucha skóra na nogach

Nieprzyjemnie, czasem wręcz boleśnie ściągnięta, szorstka i łuszcząca się skóra na nogach to znak, że potrzebuje lepszej pielęgnacji. Co jeszcze wpływa na suchość skóry oprócz wyżej wymienionych czynników? Długie spodnie oraz rajstopy, które nie przepuszczają powietrza i trą o skórę. Lepiej wybrać luźne, przewiewne tkaniny, która pozwalają skórze oddychać.

Jak pielęgnować bardzo suchą skórę?

Wybieraj produkty o gęstej konsystencji, które głęboko odżywiają skórę i pozostawiają na niej lekką warstwę, która daje uczucie komfortu. W kosmetykach zwróć uwagę przede wszystkim na lipidy, mocznik, masło shea, kokosowe, skwalan, olej z ogórecznika, słodkich migdałów, arganowy i jojoba. Zamień zwykłe żele na olejki myjące pod prysznic.

 A wy jak dbacie o suchą skórę?

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 lutego 2019, 22:56

Zobacz także

Nasze propozycje