Poprzedni artykuł: Jak samodzielnie zdjąć hybrydę? Radzi ekspert Następny artykuł: Po przeczytaniu tego tekstu już nigdy... nie będziesz spała z mokrymi...

3 sekundy do perfekcyjnego nawilżenia skóry

Czasem niewielkie zmiany mogą przynieść zaskakujące efekty. Na tym założeniu opiera się „3-sekundowa zasada nawilżania”, którą praktykują – a jakże – mieszkanki Korei. Sprawdźcie, na czym polega!

Jeśli oczyszczanie to podstawa pielęgnacji skóry, to nawilżanie zdecydowanie jest jej sercem. Możemy zapominać (chociaż nie powinnyśmy!) o tonizowaniu czy złuszczaniu, ale krem nawilżający codziennie powinien znaleźć się na twarzy – oczywiście pod warunkiem, że zależy nam na kondycji naszej skóry. Koreanki nie mają żadnych wątpliwości w tej materii, a wręcz przeciwnie – starają się sprawić, by codziennie nawilżanie było jak najskuteczniejsze. Jednym z bardziej interesujących tricków jest „zasada 3 sekund”.

Ta sztuczka brzmi tak prosto, że prawie rozczarowująco. Chodzi o to, by od momentu zakończenia oczyszczania twarzy do następnego kroku pielęgnacyjnego minęło jak najmniej czasu – najlepiej wspomniane 3 sekundy. Co ważne – według Koreanek tak naprawdę nie powinnyśmy wycierać buzi do sucha ręcznikiem, bo im bardziej jest wilgotna (ale nie mokra) w momencie aplikacji kolejnego produktu, tym lepiej. Ale właściwie dlaczego?

Zobacz też: Na czym polega dwuetapowe oczyszczanie twarzy?

Składniki aktywne zawarte w kosmetykach znacznie lepiej przedostają się przez warstwę rogową naskórka, gdy jest ona wilgotna. Dodatkowo, produkty nawilżające z reguły tworzą na skórze film, mający zatrzymywać w głębszych warstwach wodę. Jeśli aplikujemy je na wilgotną skórę, oprócz dobroczynnych składników przy okazji „zamykamy” w niej więcej wody. Mechanizm jest więc prosty – wilgotna skóra lepiej chłonie i zarazem zatrzymuje w sobie dobroczynne elementy nawilżające, dzięki czemu możemy być pewne, że maksymalnie wykorzystujemy potencjał stosowanego kosmetyku.

Jak zapatrujecie się na tę metodę? My uważamy, że choć podstępnie prosta, może okazać się zaskakująco skuteczna – i wcale nie wymaga wiele zachodu, bo z reguły poszczególne elementy rytuału pielęgnacyjnego i tak wykonujemy od razu jeden po drugim. Dlaczego więc nie spróbować przyspieszyć wykonania kroku następującego po oczyszczaniu? Pytanie tylko, na ile uda się zmieścić w zaledwie 3 sekundach – to może być pewne wyzwanie :)

Spróbujecie tej metody? Dajcie znać, co o tym sądzicie w komentarzach!

Zobacz też: 6 kosmetyków do oczyszczania skóry

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 marca 2019, 08:45

Zobacz także

Nasze propozycje