Poprzedni artykuł: Nie jesteś w stanie oderwać się od swojego smartfona? Uważaj - może za... Następny artykuł: Jak NIE używać bąbelkowych maseczek - zobaczcie, co stało się z twarzą...

3-stopniowe plasterki oczyszczające - koreański hit, który likwiduje wągry na nosie

Zwykłe plasterki peel-off nie spełniają twoich oczekiwań? Koreańskie zestawy oczyszczające sprawią, że twój nos wreszcie będzie wolny od zaskórników!

Wągry na nosie to częsty problem - charakterystyczne kropki nie dodają urody i upodabniają nos do dojrzałej truskawki. Jedną z popularniejszych metod ich usuwania są plasterki peel-off (da się wykonać je samodzielnie w domu), jednak można pójść o krok dalej i skorzystać ze specjalnego... zestawu oczyszczającego.

Blackhead 3-step kit - 3-stopniowe plasterki oczyszczające

Być może widziałaś je już na Instagramie lub Pintereście - koreańskie zestawy do usuwania wągrów z nosa w większości przypadków mają charakterystyczne, kolorowe opakowania i zabawne nazwy w ten lub inny sposób nawiązujące do problemu, który mają rozwiązywać. Świńskie ryjki, uśmiechnięte truskawki - to tylko niektóre z propozycji. Co kryje się w środku?

Blackhead 3-step kit to po prostu zestaw trzech jednorazowych plasterków na nos, z których każdy jest osobnym krokiem do oczyszczenia skóry - są pakowane w saszetki, które mają numerki odpowiadające kolejności stosowania. Krok pierwszy to plaster-maseczka, który ma za zadanie otworzyć pory i wchłonąć nadmiar sebum - to sprawa, o której często zapominamy stosując "zwykłe" plasterki peel-off. Niedostatecznie rozszerzone pory uniemożliwiają usunięcie blokujących je nieczystości, przez co oderwany plaster pozostaje często "czysty".

Po zdjęciu maseczki rozpulchniającej przychodzi pora na użycie klasycznego plastra peel-off. Różnica polega na tym, że dzięki poprzedniemu etapowi skóra jest gotowa do oczyszczenia - nieczystości najczęściej są widoczne gołym okiem i aż się prosi, by usunąć je mechanicznie. Do tego służy właśnie plaster numer 2 - naklejamy go i po upływie kilkunastu minut odrywamy zdecydowanym ruchem. Razem z wągrami!

Ostatni etap to chłodząca maseczka łagodząca ewentualne podrażnienia po plasterku peel-off (klej bywa naprawdę mocny) i maksymalnie zwężająca rozpulchnione pierwszym zabiegiem pory. Esencja wygładza i nawilża, dzięki czemu skóra nosa staje się nie tylko czysta, ale też miękka i ukojona.

Tego typu zestawy są coraz popularniejsze - w mediach społecznościowych można znaleźć wiele recenzji i tutoriali, których autorki demonstrują zaskakujące efekty. 3-stopniowe plasterki oczyszczające są dostępne także w Polsce - ceny za zestaw do zabiegu zaczynają się już od 14 zł, czyli podobnie, jak w przypadku "zwykłych" plastrów peel-off.

Poniżej przykładowe 3-stopniowe plastry oczyszczające, które można kupić w Polsce:

Od lewej: Holika Holika, Pig-nose Clear Black Head 3-step Kit, ok. 14 zł; Holika Holika, Lazy & Easy Clear Black Head 3-step Kit, ok. 19 zł; TonyMoly, Strawberry Seed 3-step Nose Pack, ok. 15 zł.

Używałyście już 3-stopniowych plastrów na wągry?

Zobacz też: Nie jesteś w stanie oderwać się od swojego smartfona? Uważaj - może zaszkodzić twojej skórze!

Źródło zdjęcia głównego: Instagram

Polecamy też tradycyjne plasterki peel-off z KWC:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 lutego 2019, 08:36

Zobacz także

Nasze propozycje