Poprzedni artykuł: Ten problem dotyczy ponad połowy Polek, ale mało która wie, jak sobie... Następny artykuł: Zadarte skórki szpecą twoje dłonie? Sprawdź, jak poradzić sobie z tym...

Odchodzi ci hybryda? Możliwe, że źle ją wykonujesz... Poznaj 5 najczęstszych błędów w stylizacji paznokci!

Pielęgnacja, , tagi: manicure hybrydowy, stylizacja paznokci, TEB Edukacja
Wykonywanie manicure hybrydowego to wbrew pozorom nie taka prosta sprawa… Zobacz, jakie błędy prawdopodobnie popełniasz!

Masz już wszystkie potrzebne akcesoria do wykonywania hybryd, a jednak nie wszystko wychodzi tak, jakbyś chciała? A może, po odwiedzeniu kosmetyczki nie jesteś zadowolona z efektu – lakier szybko odchodzi, a twój mani trzyma się zaledwie kilka dni? Wiemy, dlaczego tak jest!

Zobacz, jakie są najczęstsze błędy w stylizacji paznokci i poznaj świetny sposób na szybką i efektywną naukę wykonywania perfekcyjnego manicure hybrydowego!

Dlaczego lakier hybrydowy nie trzyma się na paznokciach?

Przyczyn może być naprawdę wiele! Oto najpopularniejsze błędy, które sprawiają, że manicure hybrydowy szybko odchodzi od paznokci. 

1. Źle przygotowana płytka do aplikacji lakieru

Lakier z pewnością szybko odpadnie, jeśli nieprawidłowo przygotujesz powierzchnię paznokcia. Nałożony na nieodtłuszczoną płytkę będzie odchodzić płatami, a tej sytuacji nie da się już naprawić…

2. Zalane skórki

Jeśli utwardzisz lakier na skórkach, ten bez wątpienia nie utrzyma się na paznokciu. Powietrze, które dostanie się między lakier a płytkę, spowoduje bowiem ekspresowe rozwarstwienie.

3. Zbyt grube warstwy i nieprawidłowy czas utwardzania

Zawsze nakładaj cienkie warstwy lakieru. Jeżeli nałożysz zbyt dużą ilość, całkowite utwardzenie produktu na paznokciach będzie po prostu niemożliwe. Lakier może również popękać lub odpaść, jeśli będzie zbyt długo lub zbyt krótko utwardzany.

4. Niezabezpieczony brzeg paznokcia

Lakier hybrydowy będzie odpryskiwać, jeśli nie zabezpieczysz brzegów paznokci. Nawet w przypadku tych bardzo krótkich, każda warstwa powinna być precyzyjnie zaaplikowana także na brzegi.

5. Przeterminowane produkty lub przestarzałe akcesoria

Lakier hybrydowy będzie odpadać, jeżeli lampa nie posiada wystarczającej mocy lub się zużyła. Podobnie jest w przypadku lakierów, baz czy topów – kiedy minie ich data przydatności (to zazwyczaj 12 miesięcy), produkty tracą swoje pierwotne właściwości – gorzej się rozprowadzają i szybciej odchodzą od płytki.

Jak przedłużyć trwałość lakieru hybrydowego?

Jeśli nauczysz się tych kilku złotych zasad, twój manicure hybrydowy przetrwa nawet kilka tygodni w nienaruszonym stanie. 

Na dłuższa metę, warto jednak zadbać o zdobycie specjalistycznej wiedzy na temat profesjonalnego wykonywania manicure czy pielęgnacji skóry dłoni. Stylizacja paznokci to prężnie rozwijająca się branża, obejmująca bardzo wiele technik. 

Co zrobić, aby zostać stylistką paznokci?

Stylistka paznokci to ostatnio niezwykle popularny zawód. W TEB Edukacja poznasz wszystkie jego tajniki i zdobędziesz wiedzę i umiejętności, aby go wykonywać. Na kierunku Stylizacja paznokci z certyfikatem SEMILAC nauczysz się, między innymi jak przedłużać i zdobić paznokcie, a także jak kompleksowo o nie dbać, by zawsze wyglądały perfekcyjnie.

Pomogą ci w tym wykwalifikowani specjaliści, profesjonalnie wyposażone pracownie, wysokiej jakości materiały dydaktyczne oraz specjalne platformy e-learningowe. Po zakończeniu kursu, otrzymasz certyfikat potwierdzający znajomość profesjonalnych technik i metod przedłużania paznokci, stosowanych w oparciu o produkty Semilac.

Uwaga, Wizażanki! Każda z was na hasło „wizaż.pl” otrzyma 100 złotych zniżki na kierunku Stylizacja paznokci z certyfikatem SEMILAC do wykorzystania stacjonalnie w sekretariacie TEB Edukacja.

Materiał powstał przy współpracy z TEB Edukacja.

zdjęcie główne: iStock

zdjęcia: iStock

Zobacz także

Nasze propozycje