Poprzedni artykuł: 9 kosmetyków, których przenigdy nie powinnaś pożyczać... nawet przyjac... Następny artykuł: Hit redakcji! Dziś polecamy kosmetyk za... 6 złotych

5 banalnych błędów, przez które wciąż masz trądzik

Teoretycznie większość z nas już o nich słyszała, ale i tak wciąż je popełniamy – proste błędy pielęgnacyjne, które mogą powodować powstawanie niedoskonałości. Sprawdź i upewnij się, czy na pewno już je wyeliminowałaś!

1. Za rzadko zmieniasz poszewkę od poduszki – Twoja ukochana poduszka, do której z ulgą przytulasz twarz każdej nocy, może być odpowiedzialna za co najmniej część niedoskonałości na Twojej twarzy. Popularny jasiek sukcesywnie „zbiera” ze skóry resztki kosmetyków pielęgnacyjnych, a także pot i setki drobnoustrojów. Jeśli nie będziesz regularnie zmieniała poszewki, istnieje spora szansa, że dorobisz się kilku dodatkowych niedoskonałości.

2. Nie czyścisz swojego telefonu komórkowego – warto to powtórzyć po raz kolejny: smartfony są prawdziwymi siedliskami bakterii. Za każdym razem, gdy przykładasz swój telefon do twarzy, zostawiasz na nim ślady podkładu i sebum – dodaj do tego ciągły kontakt z nie zawsze czystymi rękoma i… masz odpowiedź, skąd mogły się wziąć wypryski w okolicach ucha. Warto wprowadzić nawyk regularnego czyszczenia ekranu i obudowy za pomocą specjalnego preparatu antybakteryjnego. Uwaga: ta sama zasada dotyczy okularów.

Zobacz też: Maseczka aspirynowa - idealna na trądzik i przebarwienia

3. Nie masz osobnego ręcznika do twarzy – używanie tego samego ręcznika do twarzy i ciała to zdecydowanie nie jest dobry pomysł i chyba nie trzeba tłumaczyć, dlaczego. Mimo to część z nas zwyczajnie nie zastanawia się, czym wyciera buzię, nierzadko nieświadomie roznosząc po jej powierzchni brud, bakterie i – standardowo - pozostałości różnych kosmetyków. Aby tego uniknąć, dobrze mieć osobny, nieduży ręczniczek, który będzie nam służył tylko i wyłącznie do osuszania twarzy. Najlepiej umieścić go w bezpośrednim pobliżu umywalki, by w razie potrzeby zawsze był pod ręką.

4. Aplikujesz kosmetyki w złej kolejności – wiele z nas mimowolnie popełnia ten błąd. Zapominamy, że zaczynanie rytuału pielęgnacyjnego od nakładania balsamu do ciała, a dopiero później skupianie uwagi na twarzy może nie być najszczęśliwszym pomysłem. Istnieje ryzyko, że resztki kosmetyków do ciała trafią na skórę twarzy, gdzie mogą narobić sporo szkód – np. zapychając pory. Jeśli zmiana nawyków jest dla Ciebie zbyt trudna, zadbaj przynajmniej o dokładne (nie pobieżne) umycie rąk pomiędzy aplikowaniem poszczególnych produktów.

5. Nadużywasz kosmetyków przeciwtrądzikowych – niemal każda marka kosmetyczna ma w swoim portfolio linię dedykowaną skórze tłustej i trądzikowej. Często wydaje nam się, że musimy zakupić cały komplet do pielęgnacji, czy też raczej do walki z trądzikiem, by odnieść sukces. Tymczasem efekt może być odwrotny od zamierzonego – kosmetyki przeciw wypryskom często zbyt mocno wysuszają skórę, przynosząc jedynie krótkotrwałą poprawę, po której trądzik powraca ze zdwojoną siłą. Nie oznacza to, że powinnaś odstawić produkty do cery trądzikowej, jednak czasem warto zamienić krem matujący na nawilżający.

Czy zdarza Wam się popełniać któryś z tych błędów?

Uwaga: niezależnie od unikania wyżej przedstawionych działań, pamiętajmy, że trądzik (szczególnie nasilony) jest chorobą skóry - na wszelki wypadek zawsze warto zasięgnąć porady lekarza dermatologa.

Zobacz też: Jak leczyć trądzik dorosłych?

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 lutego 2019, 12:01

Zobacz także

Nasze propozycje