Poprzedni artykuł: Jak rozpoznać podróbki perfum? Następny artykuł: Zobacz, jak Wizażanki oceniły krem nawilżający Bioderma Hydrabio Perfe...

5 pytań, które warto zadać podczas wizyty u dermatologa

Chociaż żaden dermatolog nie jest cudotwórcą i nie jest w stanie na postawie jednej wizyty rozpoznać naszych alergii pokarmowych, a niekiedy i przyczyn trądziku, jego porady potrafią być bezcenne. Poszukiwane w sieci porady na temat pielęgnacji skóry często są ogólne, tymczasem specjalista traktuje nas – a przynajmniej powinien – indywidualnie.

Jak powinien wyglądać schemat naszej pielęgnacji skóry, które kosmetyki mogą nam zaszkodzić i jak dużo czasu możemy spędzać na słońcu – dobry dermatolog powinien udzielić wskazówek na większość zadanych przez nas pytań, pod warunkiem, że w ogóle je zadamy.

Zobacz:  TOP 5 z KWC: najlepsze wodoodporne tusze do rzęs

Pamiętajcie, że opinie na temat lekarzy szybko się roznoszą, dlatego prawdziwemu specjaliście będzie zależeć na tym, aby wam pomóc.

Przed wami pięć pytań, które naszym zdaniem warto zadać dermatologowi podczas kolejnej wizyty. Jeśli nie zapytacie o trapiące was skórne problemy, dowiecie się znacznie mniej, niż byście mogły.

Czy powinnam unikać słońca?

Jeśli w gabinecie poddałyśmy się jakiemuś zabiegowi, konieczne może być unikanie słońca w okresie rekonwalescencji. Promienie słoneczne są również niewskazane, kiedy przyjmujemy niektóre leki, zarówno doustne, jak i stosowane miejscowo. Niestety, niektóre leki mogą zwiększyć naszą podatność na oparzenia słoneczne.

Jak często powinnam złuszczać skórę?

Peelingi ziarniste, enzymatyczne, a wreszcie i kwasy złuszczające – szeroki wybór produktów do eksfoliacji skóry może sprawić, że zaczniemy się w tym wszystkim gubić. Na wszelki wypadek zapytaj dermatologa, jaki rodzaj peelingu powinnaś stosować i jak często możesz złuszczać skórę. Pamiętaj, że to, co służy cerze tłustej, może skórę wrażliwą podrażnić.

Zobacz: Top 5 z KWC: przyspieszacze opalania

Jakie składniki mogą zaszkodzić mojej skórze?

Niektórych składniki w pielęgnacji skóry należy unikać za wszelką cenę. Wszystko zależy od rodzaju skóry. Przykładowo, nadtlenek benzoilu w walce z trądzikiem potrafi zdziałać cuda, ale stosowany w pielęgnacji skóry suchej z pewnością jeszcze bardziej ją przesuszy. Zapytaj lekarza, co będzie dla ciebie najlepsze.

Czy mogę poddawać się wszystkim zabiegom kosmetycznym?

Weekend SPA może skutecznie poprawić nam nastrój, chyba że poddamy się niewłaściwym zabiegom. Pozornie zwyczajna maseczka czy inny zabieg kosmetyczny może podrażnić nam skórę, a nawet sprawić, że będzie ona schodzić przez kilka dni. Jeśli dowiesz się zawczasu, jaki zabieg prawdopodobnie ci zaszkodzi, zaoszczędzisz sobie stresu i pieniędzy.

Czy w moich znamionach nie pojawiły się niebezpieczne zmiany?

Biorąc pod uwagę niebezpieczeństwo związane z kąpielami słonecznymi i szkodliwością promieniowania UV, wszelkie zmiany na skórze powinny być regularnie kontrolowane. Kiedy zauważysz nową zmianę na skórze, udaj się do dermatologa i poproś o dermatoskopię, czyli badanie, które pozwoli ocenić, czy zmiana barwnikowa jest groźna.

Zobaczcie także:  Patent na ochronę przeciwsłoneczną: dozowniki kremów w miastach

Każda z nas marzy o pięknej skórze, dlatego zobaczcie, jakie maseczki polecają użytkowniczki KWC

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 lutego 2019, 05:58

Zobacz także

Nasze propozycje