Poprzedni artykuł: Takiego „płynu do demakijażu” jeszcze nie widziałyśmy. I chyba wolimy... Następny artykuł: Efekt sztucznych rzęs bez doklejania? Te odżywki potrafią zdziałać cud...

5 trików, dzięki którym rano obudzisz się piękniejsza

Noc jest czasem regeneracji całego organizmu, a więc i skóry. Z pewnością masz świadomość, że nocna pielęgnacja jest bardzo ważna, ale czy wiesz, że łatwo możesz zwiększyć jej efektywność? Wystarczy, że wyrobisz sobie kilka prostych nawyków i z dnia na dzień, a raczej: z nocy na noc będziesz coraz piękniejsza!

1. Przyjrzyj się swojej poszewce

Pewnie słyszałaś o tym, że z punktu widzenia naszej skóry najlepiej spać na jedwabnej poszewce. Ale czy znasz wszystkie powody, dla których warto tak postępować?

Przede wszystkim ta miękka, hypoalergiczna tkanina o śliskiej powierzchni nie uciska twarzy i jest przyjazna dla włosów. Jedwab charakteryzuje też niewielka chłonność, więc maleje ryzyko, że „pochłonie” nałożone na twarz produkty pielęgnacyjne. Idąc tym tropem, skorzystają na tym także włosy – popularne bawełniane poszewki mogą je wysuszać, przez co rano są trudniejsze do ułożenia.

Nie musisz od razu kupować nowej pościeli, ale biorąc pod uwagę wyżej wymienione korzyści naprawdę warto rozważyć wymianę samej poszewki na jedwabną lub satynową (ma podobne właściwości).

2. Spinaj na noc włosy

To dobra rada dla wszystkich posiadaczek dłuższych włosów – lepiej nie zostawiać ich rozpuszczonych na noc. Zastanawiasz się, dlaczego? Na ich powierzchni znajdują się zbierane przez cały dzień różne zanieczyszczenia, które z oczywistych względów nie powinny mieć kontaktu ze skórą – może to skutkować pojawieniem się niedoskonałości.

Rozpuszczone włosy mogą się też plątać i łamać w czasie snu (zwłaszcza niespokojnego) – bezpieczniejsze dla nich (i dla naszej skóry) będzie upięcie ich w koczek na czubku głowy lub splecenie w luźny warkocz.

3. Śpij na plecach, z lekko uniesioną głową

Oczywiście w żadnym razie nie polecamy zasypiania w pozycji pół-siedzącej (to bardzo niezdrowe). Jednak nocny odpoczynek w pozycji na wznak, z głową znajdującą się odrobinę wyżej niż reszta ciała może mieć pozytywny wpływ na wygląd o poranku. Gdy umieścisz głową na trochę większej poduszce, krążąca w tkankach limfa będzie spływać w dół, zamiast „zbierać się” na twarzy i pod oczami. Dzięki temu maleje ryzyko, że o poranku obudzisz się z opuchlizną.

Uwaga: przesada nigdy nie jest dobra – także i w tym wypadku. Spanie na zbyt wysokiej poduszce może być niezdrowe dla kręgosłupa, a nawet utrudniać oddychanie – przy wypróbowywaniu opisanego sposobu zaleca się zachowanie umiaru i zdrowego rozsądku.

4. Stosuj skoncentrowane kosmetyki

Noc to idealna pora na pielęgnację skóry – podczas snu wzrasta jej temperatura i mikrokrążenie, zwiększa się intensywność wchłaniania składników aktywnych zawartych w kosmetykach. Warto z tego faktu umiejętnie korzystać, sięgając po skoncentrowane produkty dopasowane do indywidualnych potrzeb naszej skóry.

1. Dr Irena Eris, Face Zone, Global Transforming Skin Serum For Night, 169 zł; 2. Soraya, Ideal Beauty, Regenerujący Krem-Esencja na noc, 23 zł; 3. Galénic, Beauté de Nuit, Żel chrono-aktywny na noc, 188 zł; 4. Kiehl's, Midnight Recovery Concentrate, Pielęgnacyjny koncentrat na noc, 172 zł; 5. COSRX, Miodowa Maska Całonocna, 86 zł; 6. Nuxe, Merveillance® expert, Bogaty krem korygujący widoczne zmarszczki, 149 zł.

5. Zainwestuj w nawilżacz powietrza

Powietrze w naszych mieszkaniach często bywa suche – szczególnie w sezonie grzewczym. Jest to niekorzystne nie tylko dla skóry, ale wręcz dla całego organizmu – wysuszona śluzówka może skutkować infekcjami układu oddechowego, nie wspominając o gorszym samopoczuciu. Poprawę sytuacji pomoże uzyskać proste urządzenie, jakim jest nawilżacz powietrza.

Uruchomiony na noc, zapewni optymalną wilgotność powietrza w Twoim otoczeniu podczas snu, na czym skorzysta m.in. Twoja skóra. Odpowiednia wilgotność pomoże ograniczyć problemy z łuszczeniem i rozszerzonymi porami.

Wypróbujecie te sposoby? A może już je stosujecie?

Zobacz też: Nowoczesne kremy nawilżające na zimę

zdjęcia: materiały PR

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 marca 2019, 01:21

Zobacz także

Nasze propozycje