Poprzedni artykuł: Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał ze sprzedaży popularny lek na... Następny artykuł: Twoje paznokcie zrobiły się żółte? Upewnij się, czy to nie objaw poważ...

Masz kłopoty z cerą? Zrób sobie maseczkę z kiszonej kapusty!

Kiszona kapusta sprawi, że ze skóry znikną krostki i potrądzikowe przebarwienia oraz stanie się ona gładsza i jędrniejsza. Sprawdź, jak przygotować maseczkę z kiszoną kapustą!

Znamy ją głównie jako element tradycyjnego polskiego obiadu. Ci, którzy nie jedzą jej z przyjemnością, powinni to robić z rozsądku. Kiszona kapusta obniża poziom cholesterolu we krwi, poprawia odporność organizmu, pozytywnie wpływa na zdrowie zębów i dziąseł oraz zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia nowotworów. Ponadto, służy zdrowiu i urodzie skóry - i to zarówno konsumowana, jak i aplikowana na nią w postaci maseczki.

Fot.: iStock

Zobacz także: Domowe kosmetyki za mniej niż 5 zł pomogą ci zwalczyć trądzik!

Maseczka antytrądzikowa z kiszonej kapusty

Maseczkę antytrądzikową zrobisz przepuszczając przez maszynkę do mięsa garść kapusty kiszonej i mieszając ją z ubitym uprzednio białkiem. Taką maseczkę nałóż na twarz na 15 minut, a następnie zmyj letnią wodą. Już po pierwszym zastosowaniu, dzięki masce z kapusty kiszonej aktywne stany zapalne (rosnące pryszcze) staną się mniejsze, mniej bolesne i mniej czerwone. Skóra będzie jaśniejsza, gładsza i bardziej sprężysta. Regularnie stosowana maseczka z kiszonej kapusty powinna zapobiegać powstawaniu nowych krostek i wągrów oraz przyczynić się do znikania przebarwień potrądzikowych. A to wszystko głównie za sprawą zawartej w niej witaminy C, która:

  • przyspiesza gojenie się skóry, 
  • działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie,
  • delikatnie złuszcza skórę.

Innym istotnym dla zdrowia i wyglądu skóry substancjami zawartymi w kapuście kiszonej są bakterie mlekowe Lactobacillus plantarum, które przyczyniają się do przyspieszonego gojenia się skóry i wzmacnia jej naturalną barierę ochronną.

Zobacz także: Powalcz z trądzikiem z pomocą ogórka! Ta maseczka sprawi, że stan twojej cery zdecydowanie się poprawi

Domowa maseczka z kiszonej kapusty to świetny i niedrogi sposób radzenia sobie z trądzikiem. Ze względu na ryzyko podrażnienia powinny z niej jednak zrezygnować osoby z cerą wrażliwą.

Zdjęcie główne: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 września 2019, 11:19

Nasze propozycje