Poprzedni artykuł: Konkurs: wygraj pielęgnacyjne nowości z nasionami chia od marki AVON! Następny artykuł: Jak zrobić odżywkę do rzęs i brwi? (skuteczną:)

Dlaczego warto wypróbować depilację IPL? Opowiada lekarz dermatolog i ekspert marki BaByliss!

Pielęgnacja, , tagi: Babyliss, depilacja IPL
Depilacja metodą IPL to najskuteczniejsza metoda trwałej depilacji światłem w warunkach domowych. Jak poprawnie przygotować ciało do zabiegu oraz dlaczego to właśnie jesienią warto sięgnąć po tę metodę, opowie lekarz dermatolog i ekspert marki BaByliss Homelight w dziedzinie depilacji metodą IPL – dr Łukasz Preibisz.

Jak działa depilacja metodą IPL i jakiego efektu należy się spodziewać?

dr Łukasz Preibisz:Depilatory emitują wiązkę rozproszonych promieni świetlnych, które przenikając w głąb skóry, usuwają zbędne owłosienie na ciele. Depilacja IPL to metoda idealna, jeśli zależy nam na długotrwałych efektach i bezbolesnych zabiegach usuwania włosków. Można zapomnieć o zacięciach, lepkich nogach, uciążliwych oparzeniach oraz rutynowych zabiegach, których efekty są krótkotrwałe. Pierwsza depilacja gwarantuje pozbycie się nawet 20% owłosienia. Bardzo duże, bo prawie 90%-owe zmniejszenie liczby włosów następuje po około 8 zabiegach. Włoski zostają usunięte nawet na 8 lat.

Czy zabieg IPL można bez obaw wykonać samodzielnie w warunkach domowych?

Ł.P.:Oczywiście,dzięki zaawansowanym technologicznie depilatorom BaByliss Homelight, zabieg depilacji możemy wykonywać w domu samodzielnie i całkowicie bezpiecznie.

Jak zatem bezpiecznie przygotować się do zabiegu depilacji metodą IPL?

Ł.P.: Przede wszystkim - zabiegów nie można wykonać na opalonej skórze. Jeśli zatem dopiero wróciliśmy z wakacji, podczas których skóra wystawiona była na słońce, należy odczekać 3-4 tygodnie w trakcie cyklu sesji i 4 tygodnie po ich zakończeniu nie wystawiać się na działanie promieni słonecznych. Natomiast bezpośrednio przed przeprowadzeniem zabiegu należy obmyć dokładnie skórę z reszek kremu, balsamu i dezodorantu. Skóra musi być czysta i całkowicie sucha. Przed pierwszymi pięcioma sesjami istnieje konieczność ogolenia depilowanego obszaru skóry, tak by była ona gładka. Przy późniejszych zabiegach nie ma już takiej konieczności, ponieważ włosków już praktycznie nie ma. Jeżeli na skórze występują rany, blizny, znamiona, bądź tatuaże należy omijać je podczas zabiegów. Można dodatkowo przykryć je plastrem. Przed przeprowadzeniem pierwszego zabiegu, a także pomiędzy kolejnymi zabiegami, nie można stosować depilacji elektrycznej, ani woskowania.

Kiedy najlepiej wykonać serię zabiegów depilacji metodą IPL?

Ł.P.: Praktycznie każda pora roku jest dobra, jednak pod uwagę należy wziąć zaplanowane wyjazdy, a także inne aktywności plenerowe, podczas których wystawimy się na działanie promieni słonecznych. Dlatego właśnie najlepszą porą roku na wykonanie depilacji metodą IPL jest jesień, gdy już jesteśmy po urlopie, promienie słoneczne w naszej strefie nie są już tak silne jak latem i coraz rzadziej wystawiamy skórę na ich działanie. Mamy także dużo czasu przed kolejnym sezonem bikini i możemy się do niego spokojnie przygotować. Nasze urządzenia dzięki unikalnej technologii Bluetooth i specjalnej aplikacji Homelight Connected, pomogą w odpowiednim rozplanowaniu depilacji dzięki funkcji personalizacji zabiegu i możliwości stworzenia osobistego kalendarza sesji.

materiał sponsorowany

zdjęcia: materiały PR

Zobacz także

Nasze propozycje