Poprzedni artykuł: Doskonale nawilża i jest świetny pod makijaż - Wizażanki go uwielbiają... Następny artykuł: Uratuje twoje ręce zimą! Ten hitowy krem za 5 zł dorównuje drogim kosm...

Horror w salonie pedicure! To miał być rutynowy zabieg - blizny zostaną jej na całe życie

Pielęgnacja, , tagi: pedicure, viral, oparzenie
Chciała mieć zadbane stopy - skończyło się poparzoną skórą! Jak wybrać salon pedicure, by zabieg nie skończył się wizytą u... lekarza?

Czy pedicure jest bezpieczny? Wydawałoby się, że rutynowe zabiegi pielęgnacyjne nie niosą za sobą żadnych zagrożeń. Okazuje się jednak, że bardzo ważny jest wybór bezpiecznego salonu pedicure. Wizyta w nieodpowiednim salonie może mieć bardzo nieprzyjemny finał - nie uwierzycie, co spotkało tę kobietę...

Powikłania po pedicure?

Gdy Cindy Dillon wybierała się na pedicure, raczej nie spodziewała się, że w ciągu kilku dni stanie się "gwiazdą" mediów społecznościowych. Niestety, nie ma się z czego cieszyć - źródłem nagłej "sławy" wcale nie są perfekcyjnie wypielęgnowane stopy, lecz... bolesne oparzenia skóry, będące następstwem wizyty w salonie. Jak do tego doszło? Winę ponosi niekompetentna obsługa.

We wpisie na Facebooku, Cindy wyjaśnia: "Dziewczyna wykonująca mi pedicure zaaplikowała mi na stopy preparat do usuwania zgrubiałego naskórka, zawinęła je w folię i dodatkowo przykryła gorącymi ręcznikami. W międzyczasie zajęła się inną klientką i kompletnie o mnie zapomniała. Gdy poczułam palący ból, zawołałam, by odwinęła folię - skóra stóp była już mocno poparzona". Po wizycie u lekarza okazało się, że  blizny prawdopodobnie zostaną Cindy na całe życie.

Szokującym przypadkiem kobiety zainteresowały się media, które błyskawicznie przypomniały, jakie zagrożenia mogą czyhać na klientów salonów pedicure. Stacja ABC News przypomniała swój eksperyment, w ramach którego dziennikarze skontrolowali stan narzędzi używanych w 27 salonach - aż w 20 przypadkach okazało się, że sprzęt nie jest sterylny, a badania wykazały obecność grzybów i bakterii. To równie niebezpieczne, co niewykwalifikowani pracownicy.

Na co uważać w salonie pedicure?

To, co przytrafiło się Cindy, jest wyjątkowo przerażającym przypadkiem, ale na pewno niejednej z nas zdarzyło się trafić na nieprofesjonalny pedicure. Dla własnego dobra lepiej zwrócić uwagę na kilka rzeczy w salonie pedicure. Co jest najważniejsze?

* Jeśli to pierwsza wizyta, koniecznie rozejrzyj się się po salonie - podłogi, narzędzia i obiekty sanitarne powinny być bezwarunkowo czyste.

* Pracownicy powinni używać jednorazowych rękawiczek, a wszelkie narzędzia sterylizować przed użyciem.

Jeśli coś budzi twój niepokój pytaj wprost i nie obawiaj się wyjść, jeśli uznasz, że dane miejsce nie budzi twojego zaufania.

Zobacz też: Doskonale nawilża i jest świetny pod makijaż - Ewa Chodakowska go uwielbia :)

zdjęcia: iStock

Polecamy wysoko oceniane kremy do stóp z KWC:

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

25 lutego 2020, 20:10

Nasze propozycje