Poprzedni artykuł: Ten zapomniany kosmetyk wraca do łask! Jest bardzo tani, ale fenomenal... Następny artykuł: Konkurs: Wygraj wyjątkową elektryczną szczoteczkę soniczną marki Phili...

Śnieżnobiały uśmiech na karnawał? To proste!

Pielęgnacja, , tagi: Philips, szczoteczka do zębów, szczoteczka soniczna
W przypadku zewnętrznych przebarwień na zębach, nie zawsze trzeba decydować się na profesjonalny zabieg wybielania. Poznaj szybki i skuteczny sposób, dzięki któremu podczas zimowych balów zachwycisz wszystkich białym i zdrowym uśmiechem!

Przebarwienia na powierzchni zębów często mają przyczyny zewnętrzne. Żółknięciu zębów sprzyja między innymi palenie papierosów, picie kawy, herbaty (zwłaszcza czarnej) i czerwonego wina, a także spożywanie produktów, które mają właściwości barwiące, jak borówki, jeżyny czy żurawina. Podobnie jest z „kolorowymi” sosami (np. pomidorowym, chili) oraz niektórymi, barwionymi słodyczami. Wszystko to przez zawarte w produktach taniny, które przyspieszają zdolność chromogenów do osadzania się na zębach.

Co ciekawe, kwaśne napoje i niektóre artykuły żywnościowe przyspieszają proces żółknięcia zębów nawet wówczas, gdy nie zawierają barwników. W tym wypadku przyczyną jest powierzchowne rozpuszczanie szkliwa.

- Powierzchowna erozja powoduje zwiększenie porowatości, a to ułatwia odkładanie barwników. Dlatego nawet białe wino, które ma kwaśne pH może sprzyjać przebarwieniom, podobnie jak wszelkiego rodzaju napoje gazowane – tłumaczy stomatolog, dr Michał Ganowicz.

dr Michał Ganowicz

Zapobieganie działaniu produktów powodujących przebarwienia na powierzchni zębów bywa trudne, gdyż produktów tych jest sporo i ciężko je wszystkie wyeliminować z diety.

- Najprostszy sposób zapobiegania to wypłukanie zębów wodą zaraz po jedzeniu – wymienia dr Michał Ganowicz, po czym dodaje: - Ta metoda jest szczególnie polecana po spożyciu produktów o niskim pH, które powodują „zmiękczenie” szkliwa.

Warto również pamiętać, by po zadziałaniu kwasów na zęby nie myć ich przez co najmniej 30 minut.

szczoteczka soniczna Philips Sonicare 

Coraz więcej osób zastanawia się nad wybielaniem zębów. Nie wszyscy jednak wiedzą, że jeśli za ciemniejszy odcień szkliwa odpowiadają przebarwienia zewnętrzne, to nie zawsze trzeba uciekać się do profesjonalnych zabiegów wybielania. Pomóc może także szczoteczka do zębów z technologią soniczną, która została zastosowana w szczoteczkach Philips Sonicare. Szczoteczka soniczna Philips Sonicare wykonuje dziesiątki tysięcy ruchów szczotkujących na minutę, pomagając dzięki temu czyścić zęby dynamicznie i skutecznie za pomocą fal sonicznych.

- Szczoteczki ręczne nie są wystarczająco efektywne w usuwaniu zewnętrznych przebarwień zębów. Co innego szczoteczki soniczne, w których drgania główki o dużej częstotliwości mechanicznie wspomagają usuwanie zewnętrznych przebarwień z powierzchni zębów – zauważa dr Michał Ganowicz.

Niektóre modele szczoteczek Philips Sonicare (DiamondClean, FlexCare Platinum i HealthyWhite+) mają program wybielania, w którym oprócz specjalnie dobranych drgań w pierwszych dwóch minutach szczotkowania, przez dodatkowe pół minuty szczoteczka poleruje zęby. Gładka powierzchnia szkliwa po polerowaniu jest mniej podatna na przebarwienia.

- Usunięcie zewnętrznych przebarwień szczoteczką soniczną może dać satysfakcjonujący efekt rozjaśnienia zębów – podsumowuje dr Michał Ganowicz.

Szczoteczki soniczne Philips Sonicare zapewnią bielsze zęby już po tygodniu szczotkowania, nie tylko na okres karnawału, ale przez cały czas stosowania szczoteczki.

materiał sponsorowany

zdjęcia: materiały PR

Zobacz także

Nasze propozycje