Poprzedni artykuł: 6 sposobów na gęste i długie rzęsy, o których wcześniej nie słyszałaś Następny artykuł: Poznaj kosmetyki, które aktywują wydzielanie... hormonu szczęścia!

6 błędów, które najczęściej popełniamy goląc nogi! Sprawdź, czy ich nie popełniasz

Golenie nóg maszynką to łatwizna? Nic z tych rzeczy! Okazuje się, że wykonując nawet tak prosty zabieg pielęgnacyjny, zaliczamy mnóstwo wpadek. Dowiedz się, jakich?

Lasery, woski i depilatory to nie twoja bajka? Świetnie cię rozumiemy! Szybkie, bezbolesne i (zdawałoby się) dziecinnie proste golenie nóg wciąż ma mnóstwo fanek. Niestety, wiele zwolenniczek tej metody usuwania zbędnego owłosienia popełnia poważne błędy, które mogą mieć nieprzyjemne konsekwencje. Przedstawiamy sześć najczęściej powtarzanych błędów i zaniechań towarzyszących goleniu nóg:

1. Nieużywanie kosmetyków do golenia

Każdej z nas zdarzyło się pewnie użyć jako substancji poślizgowej do golenia mydła, żelu pod prysznic lub wręcz szamponu... Ten wybór zwykle jest podyktowany brakiem czasu lub sceptycznym stosunkiem do pianek i żeli do damskiego golenia. Tymczasem kosmetyki myjące (takie jak właśnie mydło lub żel pod prysznic) niezbyt się do niego nadają, bo mogą powodować podrażnienie i przesuszenie skóry. Pianki i żele do golenia zawierają zwykle emolienty lub humektanty, które natłuszczają i nawilżają skórę. Dzięki nim golenie dosłownie przebiega gładko, a skóra na nogach jest po nich w niezłym stanie.

Zobacz także: To mydło bezboleśnie usuwa włosy z nóg. Ekspert potwierdza: ta depilacja działa!

2. Golenie nóg zaraz po wejściu pod prysznic

Z goleniem nóg lepiej się nie spieszyć! Te z nas, które zabierają się za nie zaraz po wskoczeniu pod prysznic lub do wanny popełniają małe wykroczenie przeciwko skórze na swoich nogach. Lepiej chwilę poczekać i pozwolić jej się dobrze rozgrzać i namoczyć. Pod koniec prysznica czy kąpieli włoski i skóra na nogach stają się bardziej miękkie, dzięki czemu golenie odbywa się bez nieprzyjemnych "potknięć" i krwawych incydentów. Dodatkowo, pod wpływem ciepła mieszki włosowe poszerzają się, wyrastające z nich włoski stają się bardziej dostępne dla ostrza maszynki i golenie jest dokładniejsze.

3. Zbyt mocne naciskanie ostrzem maszynki na skórę

Wydaje ci się, że jeżeli mocniej dociśniesz maszynkę do skóry, to lepiej ją ogolisz? Wręcz przeciwnie! Przyciskając golarkę powodujesz, że na skórze tworzą się nierówności. Nie tylko nie golisz wtedy włosków równo, ale jeszcze ryzykujesz zacięciem. Równomierny i niezbyt mocny nacisk jest przy goleniu nóg efektywniejszy i bezpieczniejszy.

4. Rezygnacja z peelingu

Można dojść do wniosku, że skoro w trakcie golenia usuwamy ze skóry martwy naskórek, to poprzedzanie tej czynności peelingiem nie ma większego sensu. Okazuje się, że to błędne podejście!  Jeśli nie złuszczymy skóry PRZED goleniem, ryzykujemy, że następnego dnia skórę na nogach będziemy mieli podrażnioną i pokrytą drobnymi krosteczkami. A wszystko przez ostrze maszynki do golenia zapchane niezłuszczonym wcześniej martwym naskórkiem. Dzięki peelingowi poprzedzającemu golenie nóg, skóra na nich lepiej też wchłonie później kosmetyk nawilżający.

Zobacz także: O jakiej porze dnia powinno się golić nogi? Będziecie zaskoczone...

5. Trzymanie maszynki do golenia pod prysznicem

Zostawianie maszynki do golenia pod prysznicem lub na krawędzi wanny jest poważnym błędem. Po użyciu, powinno się ją delikatnie osuszyć i schować do szafki. Dlaczego? Wilgoć nie tylko powoduje rdzewienie ostrzy maszynki, ale też sprzyja rozwojowi bakterii i grzybów oraz powstawaniu wywoływanych przez nie infekcji. I z tych samych powodów nie należy przesadnie zwlekać ze zmianą ostrzy maszynki lub samej maszynki (jeśli jest jednorazowa).

6. Pośpiech przy goleniu

Kiedy człowiek się śpieszy, diabeł się cieszy i... krew się leje. Pośpiech podczas golenia nóg często kończy się bolesnymi i szpecącymi nogi zacięciami. A co zrobić, jak już skaleczymy się podczas golenia? Rankę powinno się zdezynfekować wodą utlenioną, osuszyć chusteczką higieniczną i posmarować żelem aloesowym, który ma właściwości regenerujące.

Tak poinstruowane możecie zabrać się do golenia. Obiecujemy, że - jeśli będziecie unikały popełniania wymienionych przez nas błędów - z dumą pokażecie światu swoje idealnie gładkie nogi.

Oto kosmetyki, które pomogą wam w doskonałym goleniu nóg.

Zdjęcie: Pinterest 

zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 stycznia 2019, 23:39

Zobacz także

Nasze propozycje