Poprzedni artykuł: Zawsze nakładasz maseczkę do twarzy na wieczór? To błąd, którego możes... Następny artykuł: Test kosmetyków Cashmere: Czy Wizażanki podzielają entuzjazm makijażys...

Ładniej ci z uśmiechem! Sprawdź, jak wybielić go bez wychodzenia z domu

Pielęgnacja, , tagi: pasta wybielająca, białe zęby, Blend-a-med
Uśmiechnij się! Im częściej to robisz, tym większa szansa, że i świat uśmiechnie się do ciebie. Sprawdź, jakie korzyści niesie za sobą uśmiech, oraz w jaki sposób wybielić go w domu.

To dzięki niemu możemy decydować o tym, co myślą o nas inni i jesteśmy uważane za atrakcyjniejsze. Co jeszcze może zrobić dla ciebie twój uśmiech?

Zrób pierwszy krok, a uśmiech do ciebie powróci

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez markę Blend-a-med, 7 na 10 z nas twierdzi, że uśmiech zwiększa życzliwość innych i pozwala na zdobycie ich przychylności.

Chcesz się do kogoś zbliżyć? Uśmiechnij się! Ci, którzy się uśmiechają, są postrzegani jako bardziej sympatyczni (72%), co pomaga w nawiązywaniu kontaktów i budowaniu relacji. 

Chcesz być uważana za bardziej kompetentną? Uśmiechnij się! 73% respondentów jest zdania, że osoby uśmiechnięte wypadają lepiej podczas rozmów rekrutacyjnych. Badania naukowe dowodzą, że nasz uśmiech zostaje zazwyczaj odwzajemniony pozytywną reakcją odbiorcy.

Uśmiech to coś, na co zwracają uwagę mężczyźni

Czy może być coś bardziej sexy niż pewność siebie? Nie! A za takie mamy (69%) osoby uśmiechnięte.

Marka Blend-a-med postanowiła sprawdzić, jak uśmiech działa na płeć przeciwną. W tym celu w aplikacji randkowej Tinder utworzono dwa profile tej samej dziewczyny – na jednym z nich można było zobaczyć ją uśmiechniętą, na drugim dodano zdjęcie bez uśmiechu. Eksperyment potwierdził, że ci z nas, którzy się uśmiechają, są w oczach innych (67%) po prostu bardziej atrakcyjni – pierwsze zdjęcie cieszyło się większym zainteresowaniem wśród mężczyzn, a jego bohaterka otrzymała 3 razy więcej propozycji spotkań.

Nie bez powodu mówi się, że złość piękności szkodzi. Negatywne emocje wyostrzają nasze rysy twarzy, wyglądamy mniej atrakcyjnie. (...) - tłumaczy dr Ewa Jarczewska Gerc.

Jak Polacy dbają o zęby?

Z uśmiechem nam do twarzy - potwierdza to 2/3 respondentów, którzy wzięli udział w badaniu Blend-a-med. A czy jesteśmy z niego zadowoleni? 57% z nas jest zdania, że ma atrakcyjny uśmiech, a 62% Polaków chciałoby go poprawić. Jednocześnie, marka  Blend-a-med wykazała, że by zapewnić swoim zębom biel, dokładnie szczotkuje je tylko 57% osób. Co trzecia regularnie odwiedza dentystę, a co piąta (22%) stosuje pasty do wybielania zębów.

Jak wybielić zęby w domu?

Jeżeli chcesz mieć piękny uśmiech, nie zawsze musisz uciekać się do profesjonalnych zabiegów wybielania u stomatologa. Równie zadowalające efekty uzyskasz dzięki odpowiednim nawykowym i codziennym dbaniu o higienę jamy ustnej. Ryzyko pojawienia się przebarwień na powierzchni zębów zminimalizuje już ich szczotkowanie pastą wybielającą. Marka Blend-a-med we współpracy z naukowcami opracowała pielęgnacyjną formułę Active Mineral Complex™, która oprócz tego, że zapewnia zębom śnieżnobiałą biel, to także wzmacnia szkliwo.

Formuła zawiera: krzemionkę, która delikatnie usuwa przebarwienia i poleruje zęby; fluorek sodu - pielęgnuje osłabione szkliwo i wzmacnia zęby, oraz sufraktant - pozostawia uczucie czystości i świeżości po każdym użyciu.

W ofercie marki znajdziemy dwie pasty wybielające:

- Blend-a-med 3D White Whitening Therapy Enamel Care, która nie tylko wybiela, ale i chroni szkliwo zębów;

- Blend-a-med 3D White Whitening Therapy Sensitivity Care - dedykowana zębom wrażliwym - wybiela, wzmacnia i chroni szkliwo.

Posiadanie pięknego, białego uśmiechu jest tym, co każdy z nas odbiera pozytywnie. Oprócz czynników wewnątrzustrojowych i odkładającego się kamienia nazębnego, biel uśmiechu psują nieestetyczne przebarwienia pochodzenia zewnętrznego. Problem ten dotyczy ponad 1/3 osób odwiedzających gabinet stomatologiczny.Przebarwienia powstają, ponieważ twarde tkanki zęba, w tym szkliwo, są w pewnym stopniu przepuszczalne dla płynów i substancji barwiących, zawartych w kawie, herbacie, czerwonym winie, niektórych warzywach i owocach – jak marchew, pomidory, szpinak czy buraki, a także napojach. Największy przepływ obserwuje się w przestrzeniach międzypryzmatycznych szkliwa. Przestrzenie te wypełnione są substancjami organicznymi, które zachowują się jak „gąbka”, co ułatwia przenikanie przez nie płynów z jamy ustnej. Przebarwienia spowodowane czynnikami zewnątrzustrojowymi możemy usuwać stosując odpowiednie pasty do zębów. Na rynku są już dostępne rozwiązania, które nie tylko skutecznie przywracają biel naszym zębom, ale także wzmacniają szkliwo i są bezpieczne w codziennej higienie jamy ustnej - wyjaśnia prof. Ewa Iwanicka-Grzegorek, adiunkt w Katedrze Stomatologii Zachowawczej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

materiał powstał z udziałem marki Blend-a-med

zdjęcie główne: iStock

zdjęcia: materiały PR

Nasze propozycje