Poprzedni artykuł: Ten przeciwzmarszczkowy krem imituje maź, którą oblepione są dzieci za... Następny artykuł: To najpopularniejsze płyny micelarne ostatnich 18 lat. Są megaskuteczn...

Żeby mieć piękną skórę, ludzie kąpią się w błocie śmierdzącym zgniłymi jajkami!

Kąpiel w "błotnym wulkanie" śmierdzącym zgniłymi jajkami czyni skórę idealnie gładką. Wiemy jak to możliwe!

Co roku setki tysięcy turystów płacą niemałą kasę za uciążliwą podróż na północne wybrzeże Kolumbii. Tam ustawiają się w długiej kolejce, żeby wykąpać się w okrutnie śmierdzącym błocie. Po co to wszystko? Oczywiście, dla idealnie gładkiej, młodo wyglądającej skóry oraz... niesamowitych fotek na Instagram! ;-) Myślicie, że ci turyści to naiwniacy, którzy – dosłownie – wyrzucili pieniądze w błoto? Nic tych rzeczy! Ta błotna kąpiel może działać.

Zobacz także: Podpowiadamy, jak przygotwać naprawdę relaksującą kąpiel!

Błotny wulkan El Totumo w Kolumbii to wypełniony szarawym błotem krater o wysokości mniej więcej 15 metrów. Błoto wypełniające nieczynny wulkan zawiera duże ilości magnezu, który między innymi sprzyja regeneracji skóry i chroni ją przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Za to unoszący się nad El Totumo smród zgniłych jaj to dowód na to, że w kolumbijskim błocie znajduje się siarka. A siarka działa złuszczająco, usuwając nadmiernie zrogowaciałą warstwę naskórka, ma właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze oraz hamuje łojotok.

Zobacz także: Fioletowa kąpiel sprawi, że AZS zniknie. I zapłacisz za nią tylko około 6 zł!

Zawarte w błocie magnez i siarka faktycznie mogą przyczyniać się do wygładzenia skóry, leczyć jej stany zapalne i zmniejszać jej przetłuszczanie się. Nas to zachęca do błotnych kąpieli! A was?

Zdjęcia: Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 stycznia 2019, 22:48

Zobacz także

Nasze propozycje