Poprzedni artykuł: Przełom w odmładzaniu! Naukowcy stworzyli "drugą skórę" Następny artykuł: Jak przygotować ciało do lata?

Wyszczuplanie "na gorąco" - jak działa body wrapping?

Uważasz, że pomimo zbliżającego się lata Twoje nogi wciąż nie są gotowe, by chwalić się nimi w szortach, a stan brzucha wyklucza założenie skąpego bikini? Sprawdź, jak może pomóc Ci body wrapping – popularny sposób na szybkie ujędrnienie skóry i utratę paru zbędnych centymetrów!

Zbliżający się sezon na bikini, szorty i letnie sukienki u wielu z nas oprócz radości wzbudza także niepokój, którego podłożem są niedoskonałości dolnych partii ciała. Bądźmy szczerzy – nie każda z nas miała dostatecznie dużo czasu i motywacji, by regularnie ćwiczyć czy przejść na dietę, gdy był jeszcze odpowiedni zapas czasu. Jednak nie ma sensu się martwić. Nawet w przededniu lata mamy dla Was gorącą propozycję rozwiązania problemu - body wrapping.

Czym jest i na czym polega body wrapping?

Body wrapping przywędrował do Europy w latach 70. ze Stanów Zjednoczonych, gdzie został odkryty w pierwszej połowie XX wieku. Celem tego zabiegu jest wyszczuplanie ciała przy pomocy połączenia dwóch elementów: skoncentrowanych preparatów modelujących oraz wysokiej temperatury. Body wrapping można wykonać zarówno w profesjonalnych salonach kosmetycznych, jak i w warunkach domowych, wykorzystując specjalistyczne produkty dostępne na rynku.

Zabieg składa się z dwóch etapów: pierwszym krokiem jest aplikacja na problematyczny obszar kosmetyku o działaniu antycellulitowym i wyszczuplającym. Następnie ciasno owijamy ciało folią, by zwiększyć ciśnienie w tkankach. Ucisk i wytworzona pod folią wysoka temperatura powodują intensyfikację działania nałożonego preparatu oraz otwarcie naczyń żylnych i limfatycznych, dzięki czemu produkty przemiany materii i toksyny są szybciej usuwane z organizmu.

Jakie efekty pozwala uzyskać body wrapping?

Głównym celem zabiegu jest widoczna redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu, którą można zaobserwować po serii kilku - kilkunastu zabiegów (z zachowaniem pomiędzy nimi co najmniej 3-dniowych odstępów czasowych). Body wrapping pozwala też odczuwalnie ujędrnić i wygładzić skórę, zmniejszyć obrzęki oraz usunąć z organizmu nadmiar wody i złogi toksyn.

Trzeba pamiętać, że uzyskanie któregokolwiek z wyżej wymienionych efektów wymaga wykonania więcej, niż jednego zabiegu. W tym wypadku sprawdza się metoda: im więcej (ale nie częściej!), tym lepiej. W połączeniu z systematycznością, body wrapping pozwala widocznie wymodelować sylwetkę i pozbyć się nadmiaru centymetrów. Najlepsze efekty można uzyskać, łącząc go z ćwiczeniami i dietą.

Jak wykonywać body wrapping w domu?

Body wrapping jest zabiegiem, który, przy zachowaniu pewnych środków ostrożności, z powodzeniem można wykonywać samodzielnie w domowym zaciszu. Do tego celu potrzebne będą: folia spożywcza oraz odpowiedni preparat modelujący – nasze propozycje kosmetyków znajdziecie w galerii. Pierwszy zabieg nie powinien trwać dłużej, niż 30 minut. Jeśli chcesz, aby domowy body wrapping był jeszcze skuteczniejszy, wykonaj wcześniej peeling.

Uwaga – body wrapping niestety nie jest dla każdego. Przeciwwskazaniem do jego wykonywania są wszelkie stany zapalne (szczególnie z gorączką), choroby nowotworowe, krążenia i nerek oraz żylaki. Zabiegu nie można wykonywać też w trakcie ciąży oraz miesiączki, a także w przypadku niedawno odbytych zabiegów operacyjnych. Zrezygnować powinny także osoby ze skórą wrażliwą lub naczynkową.

Wykonywałyście kiedykolwiek body wrapping? Co sądzicie o takiej metodzie wyszczuplania?

Zobacz też, co należy jeść, by spalić tłuszcz z brzucha.

zdjęcia: Fotolia, materiały PR

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 marca 2019, 15:49

Zobacz także

Nasze propozycje