Poprzedni artykuł: TRENDY 2020 w urodzie - co nas zaskoczy? Następny artykuł: Kosmetyki dla nastolatków - jakie kosmetyki dla młodej cery?

Jak działa booster?

Booster może sprawić, że twoja skóra lepiej zareaguje na kolejne aplikowane na nią kosmetyki. Ale może on także zmienić działanie kosmetyków. Jak to możliwe?

Choć booster może się wydawać całkowicie zbędny, odpowiednio dobrany wzmocni działanie twoich pozostałych kosmetyków lub wręcz je zmieni. Zakupienie tego produktu może też - paradoksalnie - pomóc ci oszczędzić na pielęgnacji cery. Wszystko zależy od tego, po jaki booster sięgniesz i jaką funkcję będzie miał on spełniać.

Fot.: iStock

Czym jest booster?

Angielskie słowo "boost" oznacza poprawienie czegoś, ulepszenie, doładowanie lub wzmocnienie. Kosmetyk, który jest boosterem także ulepsza, wzmacnia lub poprawia. I w zależności o marki, która go stworzyła, to jego działanie ukierunkowane jest bezpośrednio na skórę albo na inny kosmetyk. Co to znaczy?

Istnieją różne definicje boostera i to marki produkujące ten rodzaj kosmetyków decydują, którą z nich wybiorą. Niektóre z nich (np. Paula's Choice Skincare) traktują booster trochę tak jak serum. Taki booster to produkt o niewielkiej ilości, ale za to wysoko stężonych składników aktywnych. Jest on aplikowany bezpośrednio na skórę i działa na nią w bardzo konkretny sposób - nawilża ją, rozjaśnia, wygładza delikatnie złuszczając...

Główną rolą boostera nakładanego bezpośrednio na skórę może być też wzmocnienie naturalnej bariery skóry i uodpornienie jej na szkodliwe czynniki środowiskowe. Takim boosterem jest popularny produkt marki Vichy - Minéral 89 - który nawilża skórę i czyni ją bardziej sprężystą.

Ale booster można także porównać do dopalacza - ale nie środka psychoaktywnego, tylko urządzenia wzmacniającego działanie silnika samochodu lub samolotu. Dodany do innego kosmetyku wzmacnia jego działanie lub je rozszerza. Tak działają na przykład boostery Delia Cosmetics, których 3-4 krople miesza się z ulubionym kremem, żeby zmaksymalizować jego działanie i spowodować, że nie tylko nawilży on skórę, ale także ją wygładzi, rozświetli i rozjaśni albo zmniejszy widoczność pokrywających ją zmarszczek.

Fot.: Delia Cosmetics

Zobacz także: Serum czy krem pod oczy? Pomożemy ci wybrać najlepszy dla ciebie kosmetyk!

Jak widać, booster może pełnić różne funkcje. Nie jest on może niezbędnym element rytuału pielęgnacyjnego, ale dobrze dobrany i odpowiednio stosowany może bardzo przysłużyć się skórze.

Zdjęcie główne: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 stycznia 2020, 19:55

Nasze propozycje