Poprzedni artykuł: TEST REDAKCJI: Idealnych kosmetyków nawilżających szukam od lat i wres... Następny artykuł: W Rossmannie pojawiły się maści, które 'postawią na nogi' prawie każdą...

Lekarz powiedział tej kobiecie, że nigdy nie widział tak koszmarnego trądziku. Teraz jej skóra jest idealna

Pielęgnacja, , tagi: trądzik
Emily Keel przez swoje problemy z cerą zrezygnowała z pracy. Teraz po latach bezowocnych zmagań, jej stan cery nareszcie się poprawić. Co jej pomogło?

Emily Keel zaczęła mieć poważne problemy z cerą w wieku 12 lat. Jej twarz stale była zaczerwieniona, pokryta wielkimi ropnymi zmianami i bolesnymi gulami umiejscowionymi pod skórą. Walcząc o czystą i zdrową cerę Keel zmieniła dietę, poddała się terapii ledowej i laserowej oraz szukała pomocy u zielarzy i dermatologów. Jeden z lekarzy, do którego się zgłosiła, powiedział jej wprost, że nigdy wcześniej nie widział tak koszmarnego trądziku. Mimo to, od niedawna skóra Emily jest prawie nieskazitelna. A wszystko za sprawą niezwykle skutecznego choć dość kontrowersyjnego leku.

Zobacz także: Blogerka ukrywała przed fanami, że ma okropny trądzik. W końcu z nim wygrała. Jak?

Wyleczyła koszmarny trądzik dzięki izotretynoinie

Trądzik przez lata unieszczęśliwiał Emily Keel. W pewnym momencie zdesperowana 25-latka przez problemy z cerą zrezygnowała nawet z pracy (z zawodu jest trenerką fitness), bo nie chciała pokazywać się w takim stanie ludziom. Emily przyznała, że przetestowała prawie każdą metodę leczenia trądziku. Piła zachwalany przez wielu sok z selera, zrezygnowała z nabiału i glutenu, poddawała się najróżniejszym zabiegom... Nic jednak nie przynosiło rezultatów.

Doprowadzona do ostateczności Brytyjka zdecydowała się w końcu na rozpoczęcie leczenia izotretynoiną - przyjmowanym doustnie lekiem, który jest syntetyczną pochodną witaminy A. Izotek znany jest ze swojej niezwykłej skuteczności w leczeniu nawet najgorszych form trądziku. Jednak w związku z dość uciążliwymi skutkami ubocznymi oraz koniecznością pozostawania pod stałą opieką lekarza, izotretynoina jest traktowana jak ostatnia deska ratunku, gdy wszystkie inne metody zawiodą.

Zobacz także: Modelka pokazała swój koszmarny trądzik i zdradziła, w jaki sposób udało jej się go wyleczyć!

Po mniej więcej pół roku przyjmowania izoteku, Keel nareszcie cieszy się prawie idealną cerą. Z jej twarzy zniknęły krosty, ale zostały na niej blizny i przebarwienia potrądzikowe. Z nimi Emily walczy używając zestawu marki Banish, którego najważniejszym elementem jest dermaroller.

Zdjęcie główne: Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 września 2019, 06:39

Nasze propozycje