Poprzedni artykuł: Gwiazdy Hollywood stosują napletki noworodków na cerę. To nie żart! Następny artykuł: 10 etapów koreańskiej pielęgnacji. Znasz je wszystkie?

Caitlyn Jenner musiała poddać się szpecącemu zabiegowi. Cierpi na raka!

Pielęgnacja, , tagi: czerniak
Caitlyn Jenner zawsze zachwyca pięknym makijażem. Teraz będzie musiała jednak zrezygnować z niego na dłuższy czas. Wszystko przez poważną chorobę...

Nigdy nie lekceważ znaczenia filtrów przeciwsłonecznych, bo możesz, tak jak Caitlyn Jenner, narazić się na niebezpieczeństwo rozwoju raka skóry. Gwiazda podzieliła się na Instagramie zdjęciem, które poruszyło jej fanów... Pozowała w szlafroku z otwartą raną na nosie, ostrzegając wszystkich przed powtarzaniem jej błędów.

Caitlyn Jenner ma raka skóry?

Trudno nie zauważyć, że Caitlyn Jenner jest ogromną zwolenniczką słońca. Jej skóra jest brązowa przez cały rok, a dekolt bywa wręcz zaczerwieniony. Mimo że pod makijażem gwieździe udaje się ukryć przebarwienia, bez podkładu i pudru wszystko widać, jak na dłoni...

Wpis na Instagramie Caitlyn Jenner mocno zaniepokoił fanów, ale również media. Gwiazda wygląda na nim na ciężko chorą, a na czubku jej nosa brakuje sporego fragmentu skóry. W podpisie do zdjęcia wyjaśniła, przez co ostatnio musiała przechodzić.

Niedawno musiałam poddać się zabiegowi, podczas którego usunęli mi zmiany skórne po plamach słonecznych z nosa. Pamiętaj - zawsze nakładaj krem z filtrem! - alarmowała Jenner.

Złośliwe nowotwory skóry

Mimo że nie sprecyzowała, jakiego dokładnie rodzaju były to uszkodzenia, redaktorzy Allure.com ustalili, że chodzi o komórki rakowe, a dokładniej o raka podstawnokomórkowego skóry. Mówiąc w bardzo dużym uproszczeniu, jest to stopniowo rozrastający się złośliwy nowotwór skóry, który powstaje z nierogowaciejących komórek warstwy podstawnej naskórka. Sytuacja nie wygląda zatem za wesoło i można przypuszczać, że problem będzie nawracał, tak jak ma to miejsce w przypadku Hugh Jackmana.

Jak donosi Allure, rak podstawnokomórkowy jest jednym z dwóch najczęstszych typów raka skóry, drugi to rak płaskonabłonkowy. Rak podstawnokomórkowy może wyglądać jak zwykła krosta lub wągry, ale zwykle jest różowawy lub w kolorze ciała, podczas gdy rak płaskonabłonkowy wygląda bardziej jak brodawka, która krwawi, gdy się ją delikatnie draśnie lub uderzy.

Mamy nadzieję, że Caitlyn szybko wróci do zdrowia i nigdy więcej nie będzie musiała przechodzić przez podobny zabieg.

Zdjęcie główne: Instagram.com/caitlynjenner

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 kwietnia 2019, 08:36

Zobacz także

Nasze propozycje