Poprzedni artykuł: Ten legendarny wielozadaniowy olejek sprzedaje się co 6 minut! Teraz k... Następny artykuł: Uważaj na rybi pedicure. Dermatolodzy ostrzegają, że możesz nawet... s...

Kosmetyczka Meghan Markle zdradza sekret jej pieknej cery! To dlatego księżna nie ma zaskórników

To dzięki tej metodzie pielęgnacji cery Meghan Markle może zrezygnować z używania kryjącego podkładu. Kosmetyczka księżnej zdradziła, w jaki sposób księżna pozbywa się zaskórników.

Nikt nie zna tak dobrze sekretu urody Meghan Markle jak Sarah Chapman. To właśnie tej londyńskiej kosmetyczce i twórczyni linii ekskluzywnych kosmetyków księżna Sussex zawdzięcza swoją idealną cerę. Niedawno Chapman ujawniła metodę pielęgnacyjną, dzięki której na skórze księżnej Sussex nie ma zaskórników. Okazało się, że czyste i zwężone pory Meghan ma dzięki trwającemu około 10 minut gruntownemu oczyszczaniu twarzy.

Zobacz także: Meghan Markle jest uzależniona od tego kosmetyku - to popularny produkt z drogerii. I jest niedrogi!

Jak Meghan Markle pozbywa się zaskórników?

Sarah Chapman podkreśla, że oczyszczanie twarzy należy poprzedzić dokładnym umyciem rąk. Kiedy już dłonie są czyste, można przejść do usuwania z powierzchni skóry i jej porów wszystkich nagromadzonych tam zanieczyszczeń. Co ciekawe, Chapman zaleca rozpocząć oczyszczanie cery od zrobienia sobie parówki.

Zacznij od użycia domowej sauny do twarzy, żeby otworzyć pory skóry i przygotować skórę. Możesz też po prostu wziąć najpierw kąpiel lub prysznic - instruuje kosmetyczka księżnej. - Następnie nałóż na twarz balsam oczyszczający.

Pinterest

Chapman poleca oczywiście balsam oczyszczający ze swojej serii kosmetyków, ale równie dobrze można wybrać inny kosmetyk. Wystarczy, żeby był on dość tłusty i żeby pod wpływem wody zamieniał się w łatwą do spłukania emulsję - tak, jak na przykład polecany już przez nas balsam Clean It Zero.  

Gdy balsam oczyszczający znajduje się już na lekko wilgotnej i rozgrzanej skórze, rozpoczynamy masaż.

Masując, staraj się wprowadzić balsam głębiej w skórę. Okrężnymi ruchami masuj opuszkami palców zwłaszcza te miejsca, w których skóra jest bardziej zanieczyszczona - wyjaśnia Chapman.

Kolejnym krokiem jest mechaniczne oczyszczenie zaczopowanych porów. Po spłukaniu balsamu oczyszczającego czas na delikatne ugniatanie skóry. Ale uwaga, do tego potrzebna będzie czysta, zmoczona w gorącej wodzie i dobrze wyciśnięta bawełniana ściereczka.

Nałóż na zanieczyszczone miejsce na skórze rozgrzaną ściereczkę i zacznij delikatnie uciskać zaskórnika z dwóch stron - tłumaczy Sarah Chapman, równocześnie ostrzegając: Jeśli zobaczysz krew, od razu przestań! Ważne jest też, żeby do takiego oczyszczania zawsze używać opuszek palców, a nie paznokci, które mogą uszkodzić skórę.

Po takim gruntownym, ale ostrożnym oczyszczeniu skóry, przechodzimy do kolejnych etapów wieczornej pielęgnacji. My radzilibyśmy jednak najpierw posmarować świeżo oczyszczone z zaskórników miejsca kosmetykiem zawierającym jakiś składnik przeciwzapalny i dezynfekujący - np. olejek z drzewa herbacianego.

Zobacz także: Ślubny manicure Meghan Markle. Ten lakier do paznokci sprzedaje się co 2 sekundy!

Wypróbujecie metodę Meghan?

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

26 marca 2019, 11:00

Zobacz także

Nasze propozycje