Poprzedni artykuł: Dzięki kosmetykom z dodatkiem tego naturalnego składnika poradzisz sob... Następny artykuł: TEST REDAKCJI - Intensywne zabiegi tołpa: estetic rozwiążą każdy probl...

Ceramidy ochronią twoją skórę przed przesuszeniem i zapobiegną jej nadmiernemu przetłuszczaniu!

Dzięki ceramidom skóra jest sprężysta, gładka i... matowa. Sprawdź, dlaczego potrzebujesz ich w swoim kremie!

Jesień i zima to wyjątkowo niekorzystny czas dla cery. Rozgrzane kaloryferami powietrze w pomieszczeniach powoduje jej nadmierne wysychanie, a mróz na zewnątrz bezlitośnie ją podrażnia. Efektem jest zaczerwieniona, nieprzyjemnie ściągnięta i często też nieestetycznie błyszcząca się skóra na twarzy. Żeby uchronić się przed tymi skutkami ubocznymi jesieni i zimy, warto poszukać kremu nawilżającego, który w swoim składzie miałby ceramidy. Bo te pochodzące z roślin substancje tłuszczowe pomagają cerze bronić się przed szkodliwym wpływem środowiska oraz na dłużej zachować młodość.

Zobacz także: Zmiana diety sprawi, że twoja dotąd nieestetycznie błyszcząca się skóra, stanie się matowa!

Jak działają ceramidy?

Ceramidy to organiczne związki chemiczne z grupy lipidów, które - uwaga! - występują naturalnie w ludzkim organizmie. Są one składnikiem spoiwa, które wypełnia przestrzenie międzykomórkowe w warstwie rogowej naskórka. Ceramidy chronią skórę przed utratą wody, zapewniając jej tym samym elastyczność. Z czasem skóra zaczyna produkować coraz mniej ceramidów i między innymi właśnie dlatego pojawiają się na niej zmarszczki.

Zobacz także: Koenzym Q10 zapewni ci piękną i gładką skórę!

Nie znaczy to jednak, że substancji tych powinny szukać w kosmetykach tylko kobiety dojrzałe, chcące uchronić się przed skutkami upływu czasu. Ceramidy to coś dla dwudziestolatek, a nawet nastolatek! Bo będąc składnikiem tak zwanego cementu międzykomórkowego, chronią one skórę przed szkodliwym działaniem środowiska. A hamując utratę wody, zapobiegają brzydkiemu połyskowi cery. Jak już kiedyś wspominaliśmy, skóra odwodniona zwykle zaczyna się nadmiernie przetłuszczać.

Zobacz także: 10 rzeczy, które powinnyście jeść, by nawilżyć skórę od wewnątrz!

zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 maja 2019, 11:53

Zobacz także

Nasze propozycje