Poprzedni artykuł: Znowu nie wiesz, co kupić na Dzień Chłopaka? Sprawdziłyśmy, co... lubi... Następny artykuł: Poznaj zapach, który dodaje pewności siebie

Chcesz mieć zdrową cerę? Tych 6 rzeczy nigdy nie powinnaś robić...

Sprawdź, jakie pielęgnacyjne grzeszki popełnia niemal każda z nas. To one rujnują wygląd naszej cery! Podpowiadamy, czego unikać.

A to zapominamy zmyć makijaż przed pójściem spać, a to wystawiamy skórę na ostre słońce bez użycia filtra ochronnego lub też zajadamy się wysokoprzetworzonymi produktami.

Jeśli na Twojej buzi coraz częściej pojawiają się wypryski, to właśnie w połowie odpowiedziałaś na pytanie, dlaczego tak się dzieje… W zależności od tego, jak o siebie dbasz, tym odwdzięczy Ci się Twoje ciało.

Cały problem polega na tym, że o skórę twarzy należy dbać nie tylko od zewnątrz, ale również od wewnątrz. To tak jak z włosami i paznokciami – jeśli nie dostarczasz im odpowiednich minerałów, zaczną się łamać i będą suche.

Cera potrzebuje również odpowiedniego nawodnienia. Jeśli stale odczuwasz pragnienie to znak, że jesteś odwodniona i Twoje ciało daje Ci wyraźny sygnał, że warto sięgnąć po butelkę wody. Jest ona o tyle ważna, że wypłukuje toksyny z naszego organizmu.

Jeśli zamiast tego wybierasz fast foody i kufel zimnego piwa, to niestety w najbliższym czasie nie obudzisz się z nieskazitelną cerą... Jeśli nie masz czasu gotować, postaw na koktajle. Połączenie warzywno-owocowego napoju, to nie tylko zastrzyk energii, ale również świetna przekąska.

A w naszej galerii znajdziesz wskazówki, dotyczące tego, czego nie powinnaś robić swojej cerze.

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Zobacz także

Nasze propozycje