Poprzedni artykuł: W pięć dni pozbyła się brzydkich wyprysków na czole - wystarczył jeden... Następny artykuł: Quiz: Sprawdź, jaki zapach najbardziej do Ciebie pasuje!

Chciała usunąć akrylowe paznokcie - skończyło się tragedią

Pielęgnacja, , tagi: paznokcie, manicure akrylowy
Straciła kawałek palca po tym, jak próbowała sama usunąć akryl z paznokci - jak to się mogło wydarzyć?

Zastanawiasz się, jak zdjąć akrylowe paznokcie w domu? Gwarantujemy, że po przeczytaniu tej historii błyskawicznie zrezygnujesz z tego pomysłu. 33-letnia Brytyjka straciła kawałek kciuka, bo... nie miała czasu iść do kosmetyczki.

Zdejmowanie akrylowych paznokci w domu może być... niebezpieczne

Gdy Cherie Newman robiła sobie akrylowe paznokcie w pobliskim salonie kosmetycznym, z pewnością nie sądziła, że kilka miesięcy później dojdzie do prawdziwej tragedii. Dziś nie ma połowy kciuka, a jej przerażająca historia jest opisywana w światowych mediach. A wszystko z powodu jednej, niefortunnej decyzji, którą była nieudana próba samodzielnego zdjęcia akrylu z paznokci.

Brytyjka uznała, że nie ma czasu ponownie odwiedzać salonu, więc gdy manicure przestał ładnie wyglądać, zdecydowała się usunąć go sama. Pech chciał, że przez przypadek oderwała sobie kawałek paznokcia, kończąc z krwawiącą raną na kciuku. Uszkodzenie nie wydało jej się na tyle poważne, by iść do lekarza, więc samodzielnie oczyściła ranę i szybko o niej zapomniała. Do czasu...

Źródło zdjęcia: dailymail.co.uk

Kilka tygodni później Cherie zauważyła, że jej kciuk spuchł i zrobił się purpurowy. Wizyta w szpitalu poskutkowała przerażającą diagnozą - okazało się, że u kobiety doszło do zakażenia krwi, a w palcu rozwinęła się sepsa. Szybko postępujące zakażenie zmusiło lekarzy do częściowej amputacji kciuka, a mogło być znacznie gorzej. Gdyby Cherie jeszcze dłużej zwlekała z pójściem po pomoc, mogłaby stracić cały palec, a nawet życie.

Ostatecznie skończyło się na dwóch operacjach i tygodniowym pobycie w szpitalu, w trakcie którego lekarzom udało się opanować sepsę. Dziś palec Cherie jest już wygojony, ale po amputacji straciła częściowo czucie w kciuku. Teraz dzieli się swoją historią, by przestrzec inne kobiety przed nieostrożnymi eksperymentami z manicure w domu - jak widać, czasem wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do tragedii.

Zobacz też: Ujędrnią skórę i rozbudzą zmysły - to najlepsze peelingi na jesień i zimę

Źródło zdjęcia głównego: Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 marca 2019, 03:56

Zobacz także

Nasze propozycje