Poprzedni artykuł: 20-latka użyła samoopalacza, teraz wygląda jak... Fiona ze 'Shreka'. J... Następny artykuł: Masz dość krostek i podrażnień na linii bikini? Sprawdź, czy nie popeł...

Ta mało znana choroba powoduje trądzik i wzdęcia! Na szczęście łatwo ją leczyć

Od lat męczysz się przez pryszcze? Możliwe, że przyczyny twoich problemów z cerą znajdują się w brzuchu. Ta nietypowa choroba jelit powoduje trądzik i problemy z trawieniem.

Zaskórniki i rozognione stany zapalne to stały element twojej rzeczywistości? Jeśli dotąd żadne kosmetyki i leki przeciwtrądzikowe nie poprawiły stanu twojej cery, warto żebyś uważniej przyjrzała się nie swojej buzi, tylko brzuchowi. Bo twój trądzik może być skutkiem ubocznym chorób układu trawiennego - a konkretnie zespołu cieknącego jelita.

Zobacz także: Trądzik wywołany zaburzeniami hormonalnymi

Wpływ diety na stan skóry

O związku stanu układu trawiennego ze stanem cery chyba każdy już słyszał. Wiemy, że zmiana diety może mieć zbawienny wpływ na wygląd naszej skóry. Ale często rezygnacja z ulubionego chlebka, kieliszka wina czy babcinego sernika nie wystarcza, żeby poradzić sobie z trądzikiem. Gdy nasz układ trawienny jest chory, nawet takie poświęcenie nie wystarcza.

Zespół cieknącego jelita - przyczyny

Dysbioza jelitowa, czyli zachwiana równowaga mikrobiologiczna (bakterie to mikroorganizmy) jelit powoduje ich stan zapalny oraz osłabienie wyścielającej jelito cienki błony śluzowej. W błonie śluzowej jelita cienkiego zaczynają się robić mikroskopijne dziurki, przez które do organizmu przedostają się niepożądane substancje (np. toksyny, nieprzetrawione białka). Jednym z efektów tego zjawiska - nazywanego zespołem cieknącego jelita - jest właśnie trądzik. Innymi objawami tej choroby są między innymi bóle brzucha, wzdęcia, uczucie zmęczenia i zmienność nastroju.

Zobacz także: Masz trądzik i ciągłe problemy z cerą? MUSISZ ograniczyć te produkty!

Zespół cieknącego jelita - leczenie

Zespół jelita cieknącego wzbudza w środowisku medycznym sporo kontrowersji i wielu lekarzy nie uznaje go za prawdziwą chorobę. Jednak specjaliści medycyny naturalnej przekonują, że jest to poważny problem i należy z nim walczyć. W jaki sposób? Zmieniając dietę i przyjmując probiotyki. Należy zrezygnować z nabiału, jajek, glutenu, alkoholu i cukru oraz regularnie przyjmować żywe drobnoustroje, dostępne w aptekach pod postacią kapsułek lub saszetek z rozpuszczalnym proszkiem.

Leczenie zespołu cieknącego jelita nie jest ani wyjątkowo uciążliwe, ani kosztowne. A wykluczenie z diety nabiału czy cukru, a zastąpienie ich polecanymi w przypadku tej dolegliwości warzywami i owocami, na pewno nie zaszkodzi. 

Zdjęcia: Pinterest, Pinterest

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 stycznia 2019, 10:28

Zobacz także

Nasze propozycje