Poprzedni artykuł: Doskonale radzi sobie z przebarwieniami - to serum z witaminą C jest b... Następny artykuł: Wielka promocja w Biedronce. Jest w czym wybierać! Znane i dobrze ocen...

O takiej cerze marzą Koreanki... Czym jest 'cloudless skin'?

Ten trend podbija media społecznościowe. Na czym polega efekt cloudless skin i jak go uzyskać?

Odkąd koreańska pielęgnacja podbiła nasze serca, a azjatyckie kosmetyki zadomowiły się w popularnych drogeriach, z uwagą śledzimy wszystkie trendy z Dalekiego Wschodu. A te zmieniają się jak w kalejdoskopie! Kilka miesięcy temu internet szalał na punkcie efektu "szklanej skóry", jednak teraz przyszła pora na coś innego. Słyszałyście już o "cloudless skin"?

Cloudless skin - nowy trend z Korei?

Czy skóra może przypominać bezchmurne niebo? Choć w pierwszej chwili brzmi to dziwnie, po namyśle nietrudno zgadnąć, co miał na myśli twórca tego określenia. Cloudless skin powinna być nie tylko gładka i wolna od niedoskonałości, ale przede wszystkim promienna i pełna życia. Koreańscy producenci kosmetyków obiecując uzyskanie tego efektu, porównują cloudless skin do dziecięcej skóry, na której nie widać jeszcze wpływu zanieczyszczonego środowiska i stresu.

Brzmi pięknie, ale czy dorosła kobieta jest w stanie doprowadzić swoją skórę do stanu takiej perfekcji? Według koreańskich specjalistów jest to możliwe - pod warunkiem, że nie ograniczymy się tylko do stosowania kosmetyków. Jedną z kluczowych kwestii jest odpowiednia ilość snu - od siedmiu do dziewięciu godzin na dobę. Brak odpoczynku skutkuje podwyższonym poziomem kortyzolu - hormonu stresu, który jest wrogiem młodej i pięknej skóry. Duże znaczenie ma też dieta - chcąc cieszyć się efektem cloudless skin, warto ograniczyć spożycie mocno słodzonej, przetworzonej żywności, która gwałtownie zwiększa produkcję insuliny. Permanentnie wysokie stężenie tego hormonu prowadzi do stopniowego rozkładu kolagenu, jednocześnie przekładając się na gorszą kondycję skóry.

Oczywiście nie możemy zapominać o pielęgnacji - dla cloudless skin szczególne znaczenie ma ochrona przeciwsłoneczna (nic tak nie postarza skóry, jak szkodliwe promieniowanie). Nie bez powodu większość Koreanek nie wychodzi z domu bez kremu z filtrem. Ważną kwestią jest też nawilżanie skóry oraz ujednolicanie jej kolorytu, w czym pomogą produkty bogate w witaminę C oraz systematyczne złuszczanie, np. przy pomocy peelingujących lotionów.

Poniżej nasze typy kosmetyków, które pomogą uzyskać efekt Cloudless Skin:

Co sądzicie o Cloudless Skin? Przekonuje was ten trend?

Zobacz też: Wygładza i likwiduje zaskórniki. Uwaga - nadaje się nawet do bardzo wrażliwej skóry!

Źródło zdjęcia głównego: Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

17 stycznia 2019, 12:18

Zobacz także

Nasze propozycje