Poprzedni artykuł: Znany projektant zdradza sekret idealnie gładkiej skóry. Zastanawiamy... Następny artykuł: Wypadanie, przerzedzanie, łojotok, łupież... Twoje włosy chcą Ci coś p...

Tych 7 błędów sprawia, że skóra szybciej się starzeje. Popełniasz co najmniej dwa z nich

Każda z nas marzy o tym, aby zachować młody wygląd skóry na dłużej. Często jednak przymykamy oko nie tylko na pielęgnację, a później zastanawiamy się, jakim cudem wokół naszych oczu pojawiły się zmarszczki, a skóra na policzkach nagle poszarzała i brakuje jej rumieńca. My już znamy odpowiedź.

O radę poprosiłyśmy Urszulę Chodorską-Lema, kosmetolog Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm. Bo chyba wszystkim kobietom na świecie zależy na tym, aby ich cera zawsze wyglądała perfekcyjnie... A kto wie więcej, niż taki ekspert!

Zastanawiałyście się może kiedyś czy to, w jakiej pozycji śpicie, ma wpływ na Waszą cerę? Otóż okazuje się, że ma – i to bardzo duży. Nasza kosmetolog sama przyznaje, że regeneracja jest bardzo ważna dla naszej urody. Szybko jednak możemy zaprzepaścić wszelkie starania…

Przekonają się o tym osoby śpiące na brzuchu lub na boku. U nich na tej części twarzy, którą maja w zwyczaju opierać o poduszkę, a także na dekolcie, zmarszczki są szybciej widoczne. Spowodowane jest to naciskiem, jaki poduszka wywiera na skórę, która systematycznie się zagniata. Żeby uniknąć tak zwanych zmarszczek sennych powinniśmy jak najszybciej zmienić przyzwyczajenia i nauczyć się spać na wznak. Jeśli zmiana nawyku będzie zbyt trudna, warto zainwestować w specjalną poduszkę, która zapobiega powstawaniu zmarszczek, dzięki zmniejszeniu nacisku poduszki na twarz - mówi Urszula Chodorska-Lema.

Nie ukrywajmy, ale oprócz snu bardzo ważna jest także poranna pielęgnacja. I wcale nie dziwi nas, że wszyscy specjaliści powtarzają to jak mantrę.

Twarz rano potrzebuje oczyszczenia i nie wystarczy przemycie jej samą wodą. Choć często o tym nie myślimy, po nocy na naszej skórze jest wiele zanieczyszczeń: kurz, nadmiar łoju, złuszczone komórki naskórka. Dlatego rano należy użyć łagodnego preparatu oczyszczającego, na przykład wody micelarnej, aby dokładnie oczyścić twarz – mówi Urszula Chodorska-Lema.

Tak przygotowana twarz jest gotowa na przyjęcie pierwszych produktów. Tylko czeka aż nałożysz na nią serum, krem, a później również makijaż. Ale to nie wszystkie błędy. Jakie czynności jeszcze postarzają naszą skórę? Sprawdź w naszej galerii.

Zobacz także: Odżywczy potencjał olejku z awokado

Zdjęcie główne: pinterest.com/pin/305822630925274101

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 lutego 2019, 19:43

Zobacz także

Nasze propozycje