Poprzedni artykuł: Kosmetyczne bestsellery, których każda kobieta powinna spróbować Następny artykuł: Wiesz jak prawidłowo nakładać filtry? Typowe błędy w ochronie przeciws...

Codzienne oczyszczanie - najlepsza broń przeciwko przebarwieniom?

Do niedawna badania nad negatywnymi skutkami zanieczyszczeń powietrza obejmowały przede wszystkim ryzyko związane z chorobami płuc. W tym roku ogłoszono jednak, że mają one niebagatelne znaczenie także dla wyglądu skóry. To zła wiadomość, czas więc na dobrą: aby zafundować skórze detoks, wcale nie trzeba sięgać po koktajle oczyszczające.

Ostatnie badania opublikowane w Journal of Investigative Dermatology pokazują, że głównym winowajcą plam starczych są zanieczyszczenia powietrza, które aktywują działanie melanocytów, doprowadzając w ten sposób do powstawania przebarwień.

Obserwacje objęły 806 Niemek rasy kaukaskiej oraz 743 Chinki. Okazało się, że wzrost stężenia dwutlenku azotu o 10 µg/m3 wiązał się ze zwiększeniem liczby plam starczych o 25 proc., przy czym najwyraźniejsze zmiany na policzkach odnotowano wśród azjatyckich kobiet w wieku powyżej 50 lat.

Jak powstrzymać ten proces i obniżyć ryzyko pojawienia się przebarwień i plam starczych? Aby pozbyć się zanieczyszczeń, które odkładają się w naszej skórze przez cały dzień, wystarczy codzienne, wieczorne oczyszczanie twarzy. Takiego zdania jest przynajmniej Jean Krutmann, profesor medycyny środowiskowej z Uniwersytetu w Düsseldorfie. Wiele wskazuje więc na to, że stosowanie delikatnego płynu micelarnego, którym zmywamy makijaż, może więc nie wystarczyć.

Chociaż nikt nie kwestionuje, że w walce ze szkodliwym działaniem zanieczyszczeń powodujących stres oksydacyjny niezbędne są antyoksydanty, pielęgnację należy zacząć od podstaw, a więc od mycia twarzy. W usuwaniu brudu z powierzchni skóry znakomicie sprawdzają się chociażby produkty na bazie aktywnego węgla, który słynie z silnych właściwości absorpcyjnych, tj. absorbuje toksyny i zabrudzenia. Węgiel aktywny nie tylko przyciąga substancje drażniące czy rakotwórcze, ale też działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie.

Jeśli któraś z was mieszka więc w mieście, gdzie stężenie zanieczyszczeń przekracza normy lub niebezpiecznie się do nich zbliża, warto rozważyć zakup gąbki Konjac, mydło z węglem aktywnym lub bazującą na nim maskę oczyszczającą.

  • Maska algowa z węglem aktywnym, Bielenda, cena 38 zł/260g
  • Czarne mydło glicerynowe z węglem aktywnym, Sadza Soap, cena 25 zł/130g
  • SuperMud Clearing Treatment, Glamglow, cena 229 zł/34 ml, recenzja TUTAJ
  • Clear Improvement Active Charcoal Mask To Clear Pores, Origins, cena 99 zł/100 ml, recenzja TUTAJ
  • Pore Refining Solutions Charcoal Mask, Clinique, cena 125 zł/100 ml, recenzja TUTAJ
  • Paski oczyszczające na nos z węglem aktywnym, Cettua, cena 14,90 zł, recenzja TUTAJ

Czytaj też: Kosmetyczne bestsellery, których każda kobieta powinna spróbować

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 kwietnia 2019, 04:16

Zobacz także

Nasze propozycje