Poprzedni artykuł: Konkurs Ziaja: Włosy Twoich marzeń Następny artykuł: Moc roślinnych ekstraktów

Hot trendy w przedłużaniu i zagęszczaniu rzęs

Pielęgnacja, , tagi: przedłużanie rzęs, Creative Lash Design
Istnieje wiele metod przedłużania rzęs, a stylistki dysponują coraz większą paletą ich rodzajów. W zależności od upodobań możemy wybierać spośród różnych skrętów, długości, grubości, kolorów a nawet zdobień. Dla tych z nas, które kochają modę jest to doskonała wiadomość, bo w stylizacji rzęs nie ma miejsca na nudę.

W ostatnim czasie prawdziwym hitem stały się rzęsy kolorowe i ombre. Cieszą się dużą popularnością szczególnie w okresie wakacyjnym, ale stanowią też przyjemny, energetyczny akcent ożywiający rzeczywistość w szare, niezbyt słoneczne dni. Rzęsy kolorowe zwykle nie są używane do wykonania przedłużania rzęs na całym oku, tylko jako akcent kolorystyczny w części stylizacji np. w kierunku zewnętrznego kącika oka. Daje to bardzo oryginalny i egzotyczny efekt, na tyle zauważalny aby intrygować i przyciągać spojrzenia, ale jednocześnie na tyle stonowany aby nie szokować. W  przypadku rzęs ombre zwykle stosuje się je do wykonania przedłużenia na całym oku. Charakteryzują się tym, że jedynie ich końcówki są kolorowe. Daje to bardzo subtelny i interesujący efekt. Przy stylizacjach z użyciem rzęs kolorowych i ombre olbrzymią zaletą jest to, że ich użycie z powodzeniem zastępuje makijaż oka. Jednocześnie odcień właściwie dobrany do typu karnacji i koloru tęczówki dodatkowo podkreśla barwę naszych oczu, co często daje ciekawszy efekt niż w przypadku tradycyjnych, czarnych rzęs.

Kolejnym ważnym trendem jest maksymalizacja objętości rzęs. W metodach objętościowych chodzi przede wszystkim o to aby rzęsy były nie tylko długie, ale też bardzo gęste, trochę tak jak u lalki. „Aby nie obciążać powiek i naturalnych rzęs do tych metod stosuje się specjalne, bardzo cienkie sztuczne rzęsy o grubości zaledwie od 0,07 do 0,03 mm. Dzięki temu pomimo ich gęstości nie męczą oczu i zapewniają komfort noszenia.” – potwierdza Natalia Szałko Brand Manager CLD. Metody objętościowe niewątpliwie pozwalają uzyskać najbardziej spektakularny efekt, a w zależności od doboru długości rzęs i kształtu stylizacji, mogą dodać nam dziewczęcego uroku lub też nadać naszym oczom nieco drapieżny, bardzo seksowny look. Natomiast miłośniczkom klasycznych rzęs i bardziej naturalnego efektu przedłużania na pewno spodobają tzw. rzęsy kaszmirowe, które również można znaleźć w ofercie marki Creative Lash Design. Mają nieco inną budowę niż rzęsy jedwabne i wyróżniają się niezwykłą delikatnością. Są też bardzo lekkie co podnosi komfort ich noszenia. Do tego przy sprawnej ręce dobrego stylisty bardziej będą przypominały cud natury niż efekt przedłużania. Jednak bez względu na modę, najważniejsze jest to abyśmy się dobrze czuły z naszymi nowymi rzęsami i wybierały takie stylizacje, które najlepiej oddają piękno naszych oczu i odzwierciedlają charakter.

materiał sponsorowany

zdjęcia: materiały PR

Zobacz także

Nasze propozycje