Poprzedni artykuł: Tysiące pozytywnych recenzji, totalne nawilżenie... Kultowe amerykańsk... Następny artykuł: TOP 5 z KWC: Najwyżej oceniane produkty w ostatnim tygodniu

Bimatoprost zawarty w odżywkach do rzęs jest szkodliwy? Sprawdzamy

Bimatoprost to substancja, która sprawia, że marzenia o długich, grubych i gęstych rzęsach się spełniają. Jest jednak kontrowersyjny, bo niektórzy uważają, że może być szkodliwy dla oczu. Sprawdzamy, czy to prawda.

Jeżeli chcecie być trendy, to w tym roku powinnyście odejść od przerysowanych, przyklejanych rzęs. Będą bowiem rządzić te naturalne, ale nadal gęste, grube i długie. Jak osiągnąć taki efekt? Nie wszystkie tusze dają radę. Niektórym trzeba pomóc m.in. odżywkami. W większości z nich w składzie znajduje się bimatoprost, na którego obecność część kobiet reaguje obawą.

Polecamy:  Po prostu klasyk: Oto kosmetyk 18-lecia KWC

Czym jest bimatoprost?

Bimatoprost to substancja aktywa, syntetyczna pochodna prostagladyn, czyli hormonów, które występują w naszym ciele i są odpowiedzialne m.in. za fazę cyklu wzrostu włosa. Dlatego postanowiono go wykorzystać w odżywkach do rzęs, dzięki czemu te szybciej rosną, a także stają się grubsze, ciemniejsze i bardziej gęste.

Polecamy:  Ten olejek sprawia, że wypryski znikają w ciągu jednej nocy, a kosztuje jedyne 21 zł

Niestety mówi się, że bimatoprost może powodować różne efekty uboczne, wśród których występuje zapalenie spojówek, gorsze widzenie, łzawienie czy świąd i pieczenie. Zanim substancja znalazła się w składzie kosmetyków do rzęs, była wydawana na receptę, a krople z bimatoprostem stosowali pacjenci chorujący na jaskrę.

Zaniepokojone tymi doniesieniami, a zarazem spragnione spektakularnie długich i gęstych rzęs, postanowiłyśmy zapytać o poradę eksperta. Czy naprawdę powinnyśmy unikać odżywek do rzęs zawierających bimatoprost, które dają niesamowite efekty?

Polecamy:  Skóra wygląda na młodszą już na drugi dzień! Rewelacyjne kremy już od 9 zł

Czy bimatoprost szkodzi?

Pogłoski, że bimatoprost może być szkodliwy wynikają z braku długoletnich badań - odżywki do rzęs to produkt stosunkowo nowy, który zdobył popularność dosłownie w ciągu kilku lat. Okazuje się jednak, że istnieją normy dawkowania substancji u osób zdrowych. Wszystko zależy więc od dawki, która znajdzie się w składzie kosmetyku stymulującego wzrost rzęs.

Jednym z najlepiej ocenianych w KWC jest Biotebal XXL.

Jeden mililitr serum do rzęs Biotebal rzęsy XXL zawiera 0,3 mg bimatoprostu (0,03%). Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła bezpieczeństwo stosowania bimatoprostu w celach kosmetycznych w dawce 0,03%. Biotebal rzęsy XXL zawiera więc maksymalną dawkę bimatoprostu - tłumaczy ekspert marki Biotebal, kosmetolog, Anita Kobus.

Stosowanie odżywek, podobnie jak stosowanie innych kosmetyków może łączyć się z reakcjami alergicznymi - wtedy należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza. 

Odżywki to nie wszystko! Poznaj dwa zabiegi, które w tym roku zastąpią doklejanie rzęs! [Wszystko znajdziesz w Trendbooku Wizaż.pl]

Mamy dla was również zestawienie skutecznych odżywek do rzęs:

odżywki do rzęs
zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 marca 2019, 08:45

Zobacz także

Nasze propozycje