Poprzedni artykuł: Hit z TikToka na cellulit za mniej niż 10 zł Następny artykuł: Matujący żel do twarzy Tołpa teraz w supercenie w Rossmannie: "doprowa...

Czy i jak długo odrastają brwi?

Pielęgnacja,
,
, tagi: depilacja brwi
Sprawdźcie, czy brwi odrastają i jak długo to trwa. Zazwyczaj pierwsze włoski pojawiają się już po kilku dniach, jednak mogę rosnąć również bardzo wolno lub wcale. Najlepsze sposoby na zapuszczenie brwi - olejek rycynowy i masaże szczoteczką.

Sposoby na zapuszczanie brwi przydadzą się w przypadku, kiedy niechcący wyrwałyśmy za dużo włosków przy depilacji i nasze brwi straciły ładny kształt. Od niedawna panuje moda na gęste i grube brwi, jednak jeszcze kilka lat temu większość osób nosiła cienkie kreski. Jeśli od wielu lat depilujecie brwi, włoski mogą rosnąć znacznie wolniej!

gęste brwi

Czy brwi odrastają?

Tak, brwi zazwyczaj odrastają. To bardzo dobra wiadomość dla osób, które przesadziły z ich depilacją. Oznacza to również, że wyrywanie włosków musi być wykonywane regularnie, aby utrzymać wymarzony kształt.

Pomimo wszystko u niektórych osób brwi po kilku latach regularnego wyrywania rosną bardzo wolno lub w ogóle. W tym przypadku bywa również tak, że włoski w jednych miejscach odrastają, a w innych pozostają gołe placki skóry. Odbudowanie ich kształtu może wtedy zająć nawet kilka lat.

Zobacz także:Regulacja brwi krok po kroku

Ile czasu odrastają brwi?

Odrastanie brwi jest kwestią bardzo indywidualną. Po wyrywaniu brwi pęsetą lub w przypadku innej metody depilacji brwi zazwyczaj odrastają w około 2 tygodnie. U niektórych jednak włoski pojawiają się ponad skórą już po 1-2 dniach od depilacji. Zdarza się również, że brwi rosną bardzo wolno i nie są widoczne nawet po kilku tygodniach czy miesiącach.

Przeczytaj również:Jak zagęścić brwi?

Jak zapuścić brwi?

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które przyspieszą porost brwi. Najbardziej skuteczny w tym przypadku jest olejek rycynowy i masaże szczoteczką do zębów. Pamiętajcie również, aby włoski zapuszczać stopniowo, tak by brwi zawsze wyglądały dobrze.

Domowe sposoby na zapuszczenie brwi

Pierwszym z nich jest wmasowywaniew skórę pod włoskami olejów na porost włosów. Świetnie sprawdzi się tutaj na przykład olejek rycynowy, który kosztuje kilka złotych i jest niezwykle skuteczny. Dodatkowo ma on właściwości przyciemniające, co sprawi, że brwi będą bardziej wyraziste. Ten naturalny kosmetyk najlepiej stosować każdego dnia podczas wieczornej pielęgnacji i pozostawić go na całą noc.

Świetnie się sprawdzi również wykonywanie regularnych masaży brwi. Aby wykonać masaż aktywujący cebulki, wystarczy wziąć czystą szczoteczkę do zębów i wykonywać nią delikatne, okrężne ruchy. Opcjonalnie masaż można również wykonać szczoteczką soniczną do twarzy.

Stopniowe zapuszczanie brwi

Jeśli brwi zostały wyregulowane zbyt mocno i chcemy je pogrubić, sprawdzi się tutaj stopniowe zapuszczanie. Chodzi o to, aby nie wyrywać odrastających włosków, które znajdują się tuż pod aktualnym zarysem brwi, lecz wyrywać te pojawiające się niżej. Jeśli pierwsza warstwa włosków odrośnie, zapuszczamy niższy paseczek i powtarzamy do momentu uzyskania pożądanej grubości brwi. Dzięki temu będą one cały czas wyglądały estetycznie i nie będziemy musieli się martwić o włoski wyrastające w przypadkowych miejscach.

Przy zapuszczaniu brwi warto uzupełniać braki kosmetykami kolorowymi. Świetnie sprawdzi się tutaj kredka, pomada lub cień do brwi.

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

11 lipca 2020, 17:11

Nasze propozycje