Poprzedni artykuł: „Pytanie na Śniadanie” znów zaskoczyło! Z makijażu nie skorzystałyśmy,... Następny artykuł: Tani, skuteczny i bez aluminium! Mamy przepisy na dezodoranty DIY!

Jesteś uzależniona od pomadki ochronnej? To może być oznaka choroby...

Potrzebujesz każdego dnia coraz więcej pomadki ochronnej? Zdaniem dermatologa to wcale nie uzależnienie...

Smarujesz usta kilkanaście razy dziennie? Masz wrażenie, że jeśli nie użyjesz pomadki ochronnej, popęksją ci wargi? W internecie można znaleźć wiele opowieści kobiet, które uważają, że są uzależnione od swojej pomadki ochronnej. Ich usta cały czas są spierzchnięte i muszą jej nakładać coraz więcej i więcej, aby wargi były cały czas nawilżone. Na niektórych stronach nawet pojawiają się porady, jak zerwać z tym "nałogiem".

Co na to specjaliści? Dermatolog Melanie Grossman z Nowego Jorku twierdzi, że uzależnienie od balsamu to mit!

Zobaczcie także:  Pielęgnuje i peelinguje (i to jak!)- oto wegański hit redakcji za 21 zł!

Czasem ludzie przychodzą do niej i mówią, że używają balsamu do ust, a ich wargi mimo to są mocno przesuszone, więc stosują go prawie cały czas i czują, że są od niego uzależnieni, a ona im odpowiada, że może to oznaczać, że są... uczuleni!

Podrażnione i wysuszone usta mogą wynikać z kontaktowego zapalenia skóry. To fachowe określenie tego, co się dzieje, kiedy alergen dotyka skóry i powoduje reakcję. Jest to dość powszechna przypadłość, szczególnie jeżeli chodzi o kosmetyki, w których znajdują się m.in. środki zapachowe oraz konserwujące. Zapewne choć raz w życiu widziałyście ostrzeżenie i prośbę o przeprowadzenie testu na alergię na niewielkim fragmencie skóry, umieszczone na opakowaniu np. farby do włosów. Ale nawet w 100% naturalne produkty mogą powodować zmiany alergiczne.

Według dermatologa, to nie jest tak, że usta się przyzwyczajają i potrzebują jeszcze więcej kosmetyku. Być może jesteśmy wrażliwi na któryś z jego składników, który podrażnia wargi. Wtedy należy spróbować sięgnąć po inny produkt, a jeżeli i ten nie będzie przynosił ulgi, warto z tym problemem zgłosić się do lekarza.

Zobaczcie także:  Nie lepią się, regenerują... Wizażanki wybrały 9 najlepszych kosmetyków do ust

zdjęcia: iStock

Oto błyszczyki do ust, które polecają Wizażanki:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 marca 2019, 08:53

Zobacz także

Nasze propozycje