Poprzedni artykuł: To nagranie sprawi, że już nigdy nie wyjdziesz z domu bez kremu z filt... Następny artykuł: Ten peeling sprawi, że twoja skóra będzie gładka jak aksamit. Kosztuje...

Ta kobieta nie goliła pach przez 5 lat i... pokazała je w telewizji

Pielęgnacja,
,
, tagi: depilacja
Włosy pod pachami u wielu osób wzbudzają obrzydzenie. Szczególnie, kiedy je odsłaniamy w koszulkach z krótkim rękawem. Zobaczcie kobietę, która nie tylko je odsłoniła, ale zrobiła to na oczach milionów widzów.

Włosy pod pachami rosną w różnym tempie. Niektórzy muszą je golić codziennie, inni rzadziej. Jedno jest pewne - większość pań je depiluje i nie bierze innej możliwości pod uwagę (pamiętacie aktorkę na tegorocznym rozdaniu Złotych Globów z nieogolonymi pachami?). Dla wielu osób golenie owłosienia to wręcz codzienność. Pojedyncze włoski, nie mówiąc już o kosmykach, na kobiecym ciele nie są tolerowane w innym miejscu niż na głowie, ewentualnie na rękach.

Polecamy:  Depilacja włosów z... nosa? To nagranie "boli" od samego patrzenia

Depilacja włosów pod pachami

Niektórzy jednak twierdzą, że nie powinno się golić włosów na ciele. Dlaczego? Te pod pachami zapobiegają otarciom podczas ruszania rękami, jak też pełnią funkcję termoregulacyjną. Jednak nie ma co ukrywać, że to w głównej mierze pozostałości po naszych owłosionych przodkach, a o ich usuwanie kusiła się już m.in. Kleopatra. 

Polecamy:  Czy depilacja laserowa skutecznie usuwa włosy pod pachami?

Zatem choć włosy pod pachami to zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn zupełnie naturalna rzecz, to większość z nas pozbywa się ich za pomocą depilacji. Nadal robi to zdecydowanie więcej pań niż panów, ponieważ niektórzy twierdzą, że owłosienie na ciele mężczyzny jest czymś pożądanym, stanowi odzwierciedlenie wysokiego poziomu testosteronu.

Nie goliła włosów pod pachami przez 5 lat!

Wróćmy jednak do kobiet, u których owłosione m.in. pachy nie są powszechnie akceptowane. W jednym z telewizyjnych show Kate Smurthwaite (komik, działaczka polityczna i feministka) pokazała, jak wyglądają włosy pod pachami, których nie goliła przez 5 lat. Są... długie! Jednak jak sama przyznaje, czuje się z nimi dobrze. 

Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałyście się, jak mogą wyglądać zapuszczane włosy pod pachami, to macie okazję zobaczyć poniżej. Ostrzegamy jednak, że niektórym mogą się wydać mocno... nieesteetyczne.

My jednak jesteśmy zwolenniczkami depilacji, a Wy?:)

Polecamy:  7 trendów urodowych 2017, które musisz poznać. Pobierz Trendbook!

Oto kosmetyki do golenia polecane w KWC:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 kwietnia 2019, 12:24

Zobacz także

Nasze propozycje