Poprzedni artykuł: Jak wrócić do seksu po porodzie? Następny artykuł: Kendall Jenner miała straszny trądzik! Teraz zdradza, jak sobie z nim...

Masz problemy z cerą? Uważaj na... swój telefon komórkowy! I nie chodzi wcale o bakterie

Walka wewnętrzna trwa. Bo z jednej strony kochasz rozmawiać przez telefon, a z drugiej chcesz mieć piękną cerę. Czy nie da się tego pogodzić?

Kochamy telefony komórkowe za to, że ułatwiają nam życie. Kontakt z bliskimi, dostęp do internetu, przydatne aplikacje. Jednak jest drugie dno. Mogą szkodzić naszej skórze i nie chodzi jedynie o bakterie, które się na nich zbierają. Te bowiem można usunąć za pomocą specjalnych płynów.

Okazało się, że niebieskie światło, które emituje telefon, pogarsza stan skóry. Naukowcy nadal badają ten temat i nie do końca wiadomo, jaka jest tego przyczyna. Ale może ono prowadzić do tego, że skóra jest bardziej podatna na przebarwienia. W wywiadzie dla serwisu bustle.com, doktor Patricia Ceballos potwierdziła, że w trakcie jednego z badań, na skórze poddanej działaniu niebieskiego światła wykryto nadmierną produkcję pigmentów. Być może to światło prowadzi także do przedwczesnego starzenia skóry.

Pewne jest jednak, że na szczęście to światło w odróżnieniu od promieniowania ultrafioletowego, nie powoduje mutacji DNA, przez co urządzenia mobilne nie prowadzą do rozwoju raka skóry.

Do końca jeszcze nie wiadomo, jak bardzo szkodliwe jest to światło, ale lepiej zapobiegać niż leczyć, zatem jak się przed nim chronić? Wiadomo, że nie przestaniemy korzystać z urządzeń mobilnych. Lekarze dermatolodzy radzą, aby stosować kremy zawierające dużą ilość przeciwutleniaczy oraz te z filtrami UV. Można również kupić nakładki na ekrany absorbujące promieniowanie.

Zobaczcie także:  Dermatolog Victorii Beckham kazał jej jeść to codziennie, by miała piękną cerę. Chodzi o...

Źródło: Bustle.com

zdjęcia: Fotolia

Oto skuteczne kremy, na które warto zwrócić uwagę:

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 marca 2019, 16:49

Zobacz także

Nasze propozycje