Poprzedni artykuł: 6 kosmetyków, które twoja skóra pokocha w nocy Następny artykuł: Przetestowane przez Wizaż: mikrodermabrazja i kwas migdałowy

Czy wybielanie zębów domowymi sposobami jest bezpieczne?

Internet zalewają superskuteczne metody na szybkie i bardzo tanie wybielenie zębów. Soda oczyszczona, aktywny węgiel, banan i cytryna to najbardziej znane domowe sposoby wybielania zębów, ale czy bezpieczne? Sprawdzamy!
wybielanie zębów domowymi sposobami

Wybielanie zębów sodą oczyszczoną lub solą

Soda oczyszczona to chyba najbardziej popularna metoda domowego wybielania zębów. Wystarczy zanurzyć wilgotną szczoteczkę w sodzie i dokładnie wyszczotkować zęby. Niestety, to bardzo niebezpieczny sposób! Ściera przebarwienia, a wraz z nimi szkliwo! Tak naprawdę nie ma właściwości wybielających, a jedynie ścierne.

Soda działa na zasadzie abrazji, to znaczy że osady z powierzchni zębów są usuwane za pomocą tarcia. Szczotkując zęby sodą ryzykujemy poważne uszkodzenia szkliwa i nadwrażliwość

tłumaczy dr Iwona Gnach-Olejniczak z Unident Union Dental Spa

Sól także uszkadza szkliwo zębów, poza tym ma silne działanie zakwaszające środowisko jamy ustnej - kwaśne pH to idealne warunki do rozwoju bakterii próchnicotwórczych.

Wybielanie zębów aktywnym węglem

To podobna metoda do wybielania zębów sodą oczyszczoną. Wystarczy wymieszać 2 kapsułki lub tabletki aktywnego węgla z wodą i tak powstałą mieszanką umyć zęby. Niestety, ta metoda działa analogicznie do sody oczyszczonej – czyszczenie zębów węglem jest jak tarcie szkliwa papierem ściernym!

Wybielanie zębów cytryną

Długotrwały kontakt zębów z cytryną może doprowadzić do osłabienia szkliwa, zęby staną się wtedy podatne na próchnicę

potwierdza stomatolog

Zaleca nawet picie soków cytrusowych przez słomkę, płukanie jamy ustnej wodą po kwaśnym, owocowym posiłku i unikanie mycia zębów przez ok. 0,5 godziny po takim daniu. Wszystko dla ochrony przed erozją szkliwa. Pamiętaj, że pocieranie zębów cytryną podrażnia także dziąsła.

Wybielanie zębów bananem

To najbezpieczniejsza domowa metoda wybielania zębów. Wystarczy obrać dojrzałego banana i białą częścią skórki pocierać zęby. Czynność należy powtarzać 2 razy dziennie przez 2 minuty. Za właściwości wybielające odpowiada witamina D, potas oraz wapń. Jest to metoda naturalna i bezpieczna, ale nie daje długotrwałych rezultatów i często trzeba ją powtarzać. Usunie tylko powierzchniowe przebarwienia – jeśli twoje zęby są z natury żółtawe z pewnością ich nie rozjaśnisz domowymi sposobami.

Próbowałyście domowych metod wybielanie zębów? Widziałyście efekty?

Sprawdź profesjonalny sposób na wybielenie zębów.

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

17 sierpnia 2019, 19:24

Nasze propozycje