Poprzedni artykuł: Test start: picie naparu z pokrzywy Następny artykuł: 18-latka zmarła na czerniaka. Pamiętajcie: bez regularnych kontroli ni...

Czym jest serum do twarzy z SPF i czy rzeczywiście może zastąpić krem z filtrami?

Pielęgnacja,
,
Im bliżej lata, tym częściej lekarze przypominają o tym, co powinno nam się wydawać oczywiste, a mianowicie o konieczności stosowania filtrów przeciwsłonecznych. Dzisiaj znajdziemy je już nie tylko w kremach, balsamach, olejkach, pomadkach, mgiełkach do włosów i kosmetykach do makijażu. Symbol SPF coraz częściej widujemy również na opakowaniach serum.

Zastanawiacie się, czym jest serum z SPF i czy warto zastąpić nim klasyczny krem przeciwsłoneczny? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Najkrócej mówiąc, przeciwsłoneczne preparaty typu serum to kosmetyki wielozadaniowe, które dostarczają skórze licznych składników pielęgnacyjnych i zapewniają jej jednocześnie ochronę przed promieniowaniem UV. W zależności od wykorzystanych składników mogą nawilżać lub rozjaśniać skórę bądź spowalniać proces jej starzenia się.

Czytaj też: Ulubione kosmetyki redakcji - czerwiec 2016

Innymi słowy, można powiedzieć, że serum z SPF ma za zadanie przede wszystkim ochronę przed wolnymi rodnikami. Dzięki składnikom aktywnym „odpiera” szkodliwe działanie zarówno zanieczyszczeń powietrza, jak i promieniowania UV.

Dodatkowo zawiera ono substancje wyrównujące koloryt skóry i redukujące widoczność zmarszczek. Serum z filtrami bardzo często wykorzystuje dobroczynne działanie witaminy E, która ujędrnia skórę, wykazuje działanie anti-aging, a do tego zapobiega fotouszkodzeniom.

Czytaj też: Wiesz jak prawidłowo nakładać filtry? Typowe błędy w ochronie przeciwsłonecznej

Serum z filtrami przeciwsłonecznymi skraca wieloetapową rutynę pielęgnacji skóry, jednak nie wolno zapominać, że łatwo tu o zastosowanie niewystarczającej ochrony słonecznej. Serum nakładamy wyłącznie rano, tymczasem aplikację kremu z SPF należy zwykle powtarzać co dwie godziny. Jego stosowanie niewątpliwie daje szereg korzyści, ale dla własnego bezpieczeństwa lepiej stosować je głównie jesienią i zimą.

W galerii poniżej znajdziecie serum z SPF polecane przez Wizażanki! Na pewno się nie zawiedziecie :)

zdjęcia: Fotolia

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 marca 2019, 19:55

Zobacz także

Nasze propozycje