Poprzedni artykuł: Wszyscy wciąż mówią o tym smogu... Ale czy on naprawdę ciebie dotyczy?... Następny artykuł: Ten "herbaciany" trik sprawi, że będziesz miała rozjaśnioną i odmłodzo...

Czy depilacja laserowa jest skuteczna? Zapytaliśmy ekspertów

Pielęgnacja, , tagi: depilacja, depilacja laserowa, Depilacja.pl, laser Light Sheer DUET
Myślisz o laserowym usuwaniu owłosienia, jednak obawiasz się o zdrowie swojej skóry? Nie jesteś pewna, czy laseroterapia przyniesie oczekiwany efekt i nie wiesz, ilu zabiegów potrzebujesz? Klaudia Błotko, ekspert z sieci salonów Depilacja.pl, tłumaczy, dlaczego warto wybrać depilację laserem Light Sheer DUET!

Skuteczność zabiegu depilacji laserowej

Przed rozpoczęciem walki z niechcianym owłosieniem, warto zapoznać się z budową włosa i fazami cyklu jego wzrostu, gdyż od tego zależy skuteczność zabiegów depilacji laserowej.

Każdy włos na naszym ciele składa się z dwóch podstawowych elementów: łodygi oraz korzenia, który osadzony jest w torebce powszechnie znanej jako mieszek włosowy. W torebce umiejscowiona jest również cebulka, zawierająca elementy macierzy odpowiedzialnej za wzrost włosa. Kluczową rolę w skuteczności depilacji laserowej odgrywa melanina, czyli barwnik włosa, który wytwarzany jest przez melanocyty wchodzące w skład macierzy. Laseroterapia polega na przenikaniu w głąb skóry energii, która pochłaniana przez komórki barwnikowe, niszczy macierz włosa, a więc część mieszka odpowiadającą za regenerację. Po uszkodzeniu macierzy włos nie odrasta. Im grubszy i ciemniejszy włos – im więcej barwnika zawiera, oraz im wyraźniej zaznaczony jest kontrast pomiędzy jasną skórą i ciemnym włosem, tym zabieg depilacji przynosi lepsze efekty. Osoby o jasnej karnacji, które posiadają mocne, grube i ciemne owłosienie, stanowią idealną grupę pacjentów depilacji laserowej.

Cykl wzrostu włosa dzieli się na trzy fazy: wzrostu (anagen), przejścia (katagen) oraz spoczynku (telogen). Na skuteczność zabiegu depilacji laserowej decydujący wpływ ma faza aktywnego wzrostu. Włosy znajdujące się w tej fazie są najbardziej podatne na działanie lasera, który niszczy mieszek włosowy wraz z cebulką oraz macierzą. Podczas pozostałych dwóch okresów wzrostowych dochodzi do zatrzymania wzrostu owłosienia. Dodatkowo, przerwana zostaje produkcja melaniny, co przyczynia się do tego, że promieniowanie laseroterapii nie ma możliwości przepływu do macierzy włosa. Depilacja jest wówczas całkowicie bezcelowa.

Zabieg depilacji laserowej a inne metody usuwania owłosienia

Przewagą depilacji laserowej nad zabiegami z użyciem wosku, depilatora lub urządzenia IPL jest jej efektywność, gdyż w przeciwieństwie do tych metod depilacja laserowa pozwala na trwałą eliminację niechcianych włosków. Kolejne zalety to oszczędność czasu i kosztów, wynikająca z konieczności poddania się jedynie kilku zabiegom. Seria zabiegów depilacji laserowej gwarantuje efekt pięknej i gładkiej skóry bez ponownego użycia maszynki jednorazowej i bez regularnych wizyt w gabinetach kosmetycznych!

Depilacja laserowa przynosi oczekiwany efekt pod warunkiem, że zabieg przeprowadzany jest właściwym sprzętem. Często za depilację laserową uważana jest metoda IPL. Nic bardziej mylnego – IPL nie jest laserem, lecz lampą ksenonową. Różnica polega na skuteczności usuwania owłosienia i ilości zabiegów potrzebnych do depilacji. W przypadku zastosowania IPL pacjent poddawany jest naświetlaniu różnej długości fal, co powoduje rozgrzanie okolicznych tkanek i wzrost ryzyka pojawienia się podrażnień pozabiegowych. Fale lasera mają tę samą długość i działają na włos nie szkodząc tkankom dookoła, dzięki czemu laser może być stosowany we wrażliwych miejscach.

Błędne jest również przekonanie, że domowe urządzenia do depilacji laserowej są tak samo skuteczne, jak depilacja laserowa w profesjonalnym gabinecie. Urządzenia w wersji domowej nie są laserami medycznymi – są to sprzęty, które posiadają rozproszoną wiązkę światła, która działa niszcząco na strukturę włosa i na skórę.

Czy ekspertom z Gabinetu Depilacja.pl udało się rozwiać Twoje wątpliwości? Jeżeli tak, nie czekaj i już dziś zacznij przygotowania do lata! Wejdź na stronę www.depilacja.pl i odbierz 100 zł na pierwszy zabieg depilacji laserem Ligh Sheer DUET, najwyżej klasy urządzeniem posiadającym certyfikat jakości i bezpieczeństwa.

materiał sponsorowany

zdjęcia: materiały PR

Zobacz także

Nasze propozycje