Poprzedni artykuł: Parabeny w kosmetykach – czy są szkodliwe? Następny artykuł: Rozdwajające się paznokcie – przyczyny i 4 domowe sposoby

Depilacja laserowa - efekty po pierwszym zabiegu, po serii i po latach

Pielęgnacja,
,
, tagi: depilacja, depilacja laserowa, trwałe usuwanie owłosienia, depilacja laserem
Depilacja laserowa to bezbolesny sposób na stałe usunięcie owłosienia. Jakie efekty uzyskamy po pierwszym zabiegu, po serii zabiegów i po kilku latach od zabiegu?

Depilacja laserowa jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów na stałe usunięcie owłosienia. Aby uzyskać pełny efekt, należy wykonać całą serię zabiegów. Końcowy efekt zależny jest od rodzaju owłosienia i rodzaju lasera. Wiele osób ma wątpliwości w stosunku do tego czy skóra będzie gładka na zawsze. Jakie efekty uzyskamy po pierwszym zabiegu depilacji laserowej, a jakie po latach?

Depilacja laserowa - czy kolor włosów ma wpływ na efekty?

Depilacja laserowa uznawana jest za niezwykle skuteczny sposób na trwałe usunięcie owłosienia. Jednak nie u wszystkich przyniesie takie same rezultaty. Laser pochłania melaninę, czyli barwnik znajdujący się we włosach, jednocześnie niszczą jego strukturę wraz z cebulką. Dlatego właśnie lasery lepiej działają na włosy ciemne, które zawierają w sobie więcej melaniny. Efekt przy włosach bardzo jasnych, bądź rudych może być zupełnie niezauważalny. Niemożliwe jest także usunięcie włosów siwych, które nie posiadają barwnika.

Przeczytaj również:Wszystko o depilacji laserowej

Depilacja laserowa - efekty po pierwszym zabiegu

Zmiany są już widoczne od pierwszego zabiegu, trzeba jednak pamiętać że nie usunie on zupełnie owłosienia. Zazwyczaj po pierwszym zabiegu depilacji laserowej efektem będzie zmniejszenie się ilości włosków o około 30%. Przez pierwsze dwa tygodnie można mieć wrażenie, że włosy dalej rosną, jednak tak naprawdę wysuwają się one ze swoich mieszków włosowych. Przez następne dwa tygodnie włosy będą wypadać. Po tym czasie nasza skóra będzie gładka jak po innych rodzajach depilacji, a następnie włosy których nie usunęliśmy przy pierwszym zabiegu, zaczną odrastać. To jest dobry czas na wykonanie następnego zabiegu epilacji laserowej.

Depilacja laserowa - efekty po serii zabiegów

Całkowite i właściwie trwałe usunięcie owłosienia jest możliwe dopiero po serii zabiegów. W zależności od rodzaju włosa i lasera potrzebne jest od 4 do 8 zabiegów epilacji laserowej, wykonywanych w odstępie od 4 do 12 tygodni. Dzieje się tak ze względu na to, że laser niszczy jedynie włosy znajdujące się w danym momencie na powierzchni skóry, w jednym z trzech faz ich wzrostu. Po serii zabiegów możemy się cieszyć usunięciem owłosienia w ponad 80%, często partia ciała na której wykonywane były zabiegi jest niemal zupełnie gładka.

Depilacja laserowa - efekty po latach

Niestety nawet seria zabiegów nie gwarantuje nam zupełnie gładkiej skóry na całe życie. U niektórych po jakimś czasie pojawiają się pojedyncze włoski, inni zaś cieszą się gładką skórą przez lata. Zalecane jest, aby zabiegi depilacji laserowej powtarzać raz do roku. Ocenia się, że wtedy jego skuteczność wynosi około 95%. Oczywiście, jeśli na naszym ciele nie pojawiają się nowe włoski, nie trzeba powtarzać zabiegów.

Zobacz także:Depilacja bikini - jaki sposób wybrać?

zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

31 marca 2020, 16:44

Nasze propozycje